Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Портнов: новий українский закон гарантує недоторканість людям бізнесу
Андрій Портнов, керівник головного управління з питань судоустрою при Адміністрації президента України, прокоментував новий закон про декриміналізацію економічних злочинів: за думкою високопосадовця, підписання цього закону президентом стане справжнім прецедентом, бо на сьгодняшній день жодна країна Європи не має законодавчих основ для такої ліберальної відповідальності за скоєння економічних злочинов. До того ж, в Україні, навідміну від багатьох інших країн, за несплату податків існує кримінальна відповідальність виключно без позбавлення волі.
Водночас, за словами пана Портнова, деякі норми, закладені в документі, виходять із рекомендацій європейських інститутів: так, запобіжний захід у вигляді арешту може бути застосований лише при скоєнні злочину (як економічного, так і будь-якого взагалі) з тих статей, по яких передбачене покарання більш за п'ять років (за виключенням повторного скоєння злочину). Ще одна новина для вітчизняного законодавства — поява запобіжного заходу у вигляді застави.
Для захисту бізнесмена із чинного Кримінального кодексу було прибрано цілу низку статей, що їх можна було трактувати як підслідчі податковим органам: тепер підприємця неможна ані позбавити волі, ані заарештувати, ані затримати, ані провести у відношенні його будь-які оперативно-технічні заходи.
За думкою Портнова, саме такий закон потрібний сучасній Україні для того, щоб дозволити спокійно вести бізнес своїм підприємцям та підвищити інвестиційну привабливість країни для іноземного бізнесу. Закон базується на зміні процедури розслідування злочинів і механізму притягнення до відповідальності за їх скоєння (за словами пана Портонова, 70% закону — це зміна процедур, 20% — гуманізація, 10% — декриміналізація).
Мета таких змін — унеможливлення затримання бізнесмена на будь-якому етапі слідства, його арешту й позбавлення волі. Усі процедури прописані саме таким чином, щоб виключити будь-яку можливість тиску правоохоронних органів на бізнес: радник президента підкреслює, що новий закон не дозволить тримати людину в камері, вимагаючи гроші, акції чи активи. Зміни, до того ж, стосуються як великого, так і малого бізнесу.
Портнов запевняє, що тепер не існує жодної альтернативи чи двоякго тлумачення закону: до особи, що підозрюється в скоєнні економічного злочину, взагалі не може бути застосований такий запобіжний захід, як арешт.
luchesk.com.ua