Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Під Луцьком буде два нових заводи
Наприкінці 2009 року недалеко від Луцька запрацюють два сучасних заводи. На одному — буде налагоджене виробництво харчових продуктів, а на другому перероблятимуть відходи людської життєдіяльності. Цими днями на двох ділянках розгорнуто активні роботи з підготовки будівельного майданчика.
Завод із виробництва харчових продуктів у селі Смолигів Луцького району, що належить швейцарській компанії «Нестлє», продукуватиме холодні соуси. За словами директора з корпоративних питань «Нестлє» в Україні та Молдові Геннадія Радченка, перше підприємство галузі — ВАТ «Волиньхолдинг» — вже досягло максимальної потужності — 103 тис. тонн у рік. Відтак, виникла необхідність розширювати виробництво. Новий завод будують за п’ять кілометрів від існуючого. Компанія планує вкласти в проект 200 млн. грн, і розраховує закріпити власні позиції в Україні. Вже нині майонезам ТМ «Торчин» належить більше половини ринку в Україні, а кетчупів — 70 %.
А в селі Брище Луцького району втілюється проект сміттєпереробного заводу. Як розповів директор ТзОВ «НЕП», яке є ініціатором вирішення екологічних проблем області, Віктор Кобринчук, Волинь однією з перших в Україні матиме завод, де не тільки будуть утилізовувати побутові відходи, а й вироблятимуть продукцію для хімічної промисловості, зокрема пластмасові та скляні пляшки, піддони.
Майбутній завод — це спільний проект, хоча левову частку фінансуватиме київське ТзОВ «Корпорація Схід-Захід-спецбуд», яка має європейські корені. Якщо «НЕП», поки що витратило 10 млн. грн. на проектно-кошторисну документацію підприємства, то в його спорудження Європа планує вкласти 100 млн. євро. За словами Віктора Кобринчука, завод перероблятиме в рік 450 тис. тонн сміття, хоча вся Волинь разом узята тепер його «продукує» тільки 220 тис. тонн. Чи будуть його завозити з-за меж області, наразі не йдеться. Пан Кобринчук каже, що кількість відходів щороку зростає у великій прогресії, тому проблем із цим не буде. Поки що, йдуть приготування організації збору дармової сировини. Зокрема, в шести точках області біля найбільших сміттєзвалищ (так вимагає Європа) будуть збудовані з нуля заводи для первинного збору та сортування сміття, в тому числі, в Нововолинську та Ковелі. До найближчої весни на ці підприємства планують виготовити проектну документацію.
Обидва підприємства не працюють в замкнутому циклі. Їх робота передбачає співпрацю з різними фірмами, зокрема, будівельниками, енергетиками, зв’язківцями. «Фабрику будуть обслуговувати представники різних сфер, адже її треба буде чистити, ремонтувати, привозити обіди для працівників, — підтверджує Геннадій Радченко. — Передбачається також співпраця з виробниками сухих овочів та іншої сировини, до прикладу, соді, цукру, томатної пасти. Такі фірми проходять суворий тендерний відбір, проте, отримують за роботу великі гроші і мають хорошу репутацію».
Автор і фото: Галина Бєлова