Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Помер «Вождь» революції. 21 січня
27 січня Ленін був похований на Красній площі в Москві у спеціально збудованому мавзолеї. Керівником більшовицької партії і фактичним диктатором Радянського Союзу став Йосиф Сталін.
1506 – За розпорядженням римського папи Юлія II утворюється армія Ватикану – Швейцарська гвардія.
1605 – Поразка Лжедмитрія від царських військ і його втеча в Путивль.
1701 – Петро I підписав Указ про створення першої інженерної школи.
1732 – Рештська угода Росії з Персією; поступка Персії прикаспійських територій, завойованих Петром I.
1793 – 38-річний французький король Людовік XVI за вироком Французького Національного Конвенту публічно страчений на гільйотині на площі Революції в Парижі. Після смерті Людовіка Французька революція вступила в нову фазу. В країні була встановлена диктатура Комітету національного порятунку. Вона тривала два роки і закінчилась падінням та стратою вождя якобинців Максимільєна Робеспєра, фактичного диктатора країни.
1875 – З мінімальною перевагою в один голос (353 проти 352-х) у Франції прийнято конституцію Третьої республіки, яка суттєво зміцнила позиції президента - спроби реставрації монархії, які здійснювалися після падіння Паризької Комуни (1871), зазнали остаточної поразки. За новою конституцією президента республіки обирало об'єднане засідання палати депутатів і сенату на сім років. Він мав право призначати міністрів і вищих цивільних та військових службовців, керувати збройними силами, оголошувати війну і підписувати мирні угоди. Вища законодавча влада належала палаті депутатів і сенату. Першим президентом Третьої республіки став маршал Патріс Мак-Магон, обраний президентом Національними зборами Франції ще травні 1874 року.
1899 – Цього дня компанія "Адам Опель", заснована рік перед тим п'ятьма братами Опелями для виробництва швейних машин і супутнього устаткування, у Русселхаймі (Німеччина) розпочала виробництво свого першого автомобіля - авто, права на яке було придбане в компанії "Луцманн". Перший автомобіль власної конструкції "Опель" випустив у 1902 році. Сьогодні компанія належить американському автогіганту "Дженерал моторз".
1919 – Відбулися Закарпатські всенародні збори, де ухвалили рішення щодо возз'єднанні Закарпаття з Україною.
1925 – визнання СРСР Японією. Японські війська залишають російський Далекий Схід.
1932 – СРСР і Фінляндія підписали договір про ненапад і мирне розв'язання конфліктів.
1947 – Після відставки Джеймса Бірнса новим держсекретарем США став генерал Джордж Маршалл. Це призначення фактично означало перехід від від політики "терпимості" до політики "стримування" комунізму.
1952 – В м. Гротон (штат Коннектикут) спущено на воду перший у світі атомний підводний човен "Наутілус" водомісткістю 3180 тон. Після завершення випробувань в 1954 році, "Наутілус" побив ряд рекордів для підводних кораблів, а у серпні 1958 року вперше в історії під водою досягнув географічного Північного полюсу Землі.
1974 – В радянській пресі опубліковане повідомлення про побудову в Обнінському фізико-енергетичному інституті першого у світі мікротрона неперервної дії.
1976 – З лондонського аеропорту Хітроу і паризького Орлі одночасно стартували два "Конкорда". Новий літак став результатом 12-річної співпраці Великої Британії та Франції по створенню надзвукового лайнера. Доля "Конкорду" склалася невдало - він виявився комерційно нерентабельним і для британської та французької авікомпаній було збудовано всього лише 16 літаків. Після першої, але фатальної в історії "Конкорду" авіакатастрофи в липні 2000 року, коли через 60 секунд після старту з Парижу літак розбився і загинуло 113 чоловік, його виробництво було припинене, а використання існуючих лайнерів - заборонене.
1977 – В Італії легалізовано аборти.
1978 – Олекса Гірник вчинив самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації
1979 – Із-за особливостей руху планет Плутон, найвіддаленіша планета Сонячної системи, перемістилася ближче до Сонця, ніж Нептун.
1997 – У Чечні оголошено про плани проведення президентських виборів і назву країни змінено на Республіку Ічкерія.
2000 – В Іспанії закінчилось 19-місячне перемир'я, оголошене баскськими сепаратистами, – у Мадриді від закладеної ними бомби загинув полковник Педро Бланко.