Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Сьогодні Луна впала на Місяць! 13 вересня
1959-й. Під час посадки радянська космічна станція «Луна-2» упала на поверхню Місяця і стала першим зробленим людиною об'єктом, котрий досягнув поверхні супутника.
1321-й. у Равенні у віці 56-ти років помер італійський поет Данте Алігієрі, один з найвидатніших представників Відродження, основоположник італійської літературної мови, вигнаний з рідної Флоренції у 1302 році за свої політичні погляди. Вершиною творчості Данте стала "Божественна комедія" (1307-21 рр.).
1592-й. У замку Монтень біля Бордо у віці 59-ти років помер французький письменник, філософ і етик Мішель де Монтень, один із найвідоміших мислителів французького Відродження. Славу Монтеню принесли написані ним "Спроби" (1580-1588 рр.), котрі дали назву цілому напрямку європейської літератури – есеїстиці (essai по-французьки – спроби).
1759-й. У ході Семилітньої війни, світового конфлікту, котрий в Америці вилився у Франко-англійську та Індіанську війни, британські війська під командуванням генерала Джеймса Вулфа у битві біля Квебека отримали вирішальну перемогу над французькими загонами, котрими командував маркіз де Монко. Командуючі обох армій були смертельно поранені, а перемога забезпечила Англії домінуюче положення в Канаді.
1788-й. Нью-Йорк проголошено тимчасовою столицею північно-американських колоній.
1812-й. Після поразки у Бородинській битві, у Філях під Москвою головнокомандуючим російської армії Кутузовим скликана військова нарада, на котрій було прийнято рішення не вступати у ще одну боротьбу з армією Наполеона, а заради збереження військових сил здати Москву без бою.
1922-й. У лівійському селищі Ель Азізія зареєстрована рекордно висока температура – у тіні було 58 градусів за шкалою Цельсія.
1923-й. Заручившись підтримкою короля Іспанії Альфонса XIII, генерал Мігель Прімо де Рівера, котрий із 1922 року займав пост командуючого військовим округом у Каталонії, здійснив військовий переворот і оголосив про створення нового уряду – Військової директорії, котра ввела в країні військове положення, що зберігалось до 1925 року. В 1925-му військова Директорія була замінена на цивільну, на чолі котрої до 1930 року і далі залишився Прімо де Рівера.
1992-й. На наступний день після того, як югославка Моніка Селеш обіграла у фіналі відкритого чемпіонату США з тенісу іспанку Аранту Санчез і завоювала свій сьомий трофей із серії "Великий шолом", швед Стефан Ефенберг у фіналі переміг американця Піта Сампраса у чоловічому одинарному розряді.
1993-й. Після десятиліть кривавого протистояння, у Вашингтоні прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін і голова виконкому Організації Визволення Палестини Ясер Арафат підписали Декларацію про принципи палестинської автономії, яка мала покласти край арабо-єврейському протистоянню у боротьбі за землі між рікою Іордан і Середземним морем, котрі обидва народи вважають своєю батьківщиною. Декларація передбачала виведення ізраїльських військ із сектору Газа і міста Ієрихон на західному березі ріки Іордан і створення палестинської адміністрації, до якої переходить управління більшою частиною території Західного Берега. Незважаючи на протидію екстремістів з обох боків, у травні 1994 року Ізраїль вивів свої війська, і в липні Арафат в Ієрихоні сформував Палестинський уряд. В жовтні 1994 року Ясер Арафат, Іцхак Рабін і міністр закордонних справ Ізраїлю Шимон Перес за зусилля, докладені для мирного врегулювання палестинської проблеми, отримали Нобелівську премію миру.
1994-й. Президент США Білл Клинтон віддав наказ почати бойові дії проти Гаїті з метою повалити правлячу в країні військову хунту і відновити владу демократично обраного президента Ж. Б. Арістіда. Через два дні ж дня американський десант висадився на острові і практично без єдиного пострілу змусив представників хунти створити всі умови для повернення Арістіда на батьківщину.
1995-й. По завершенні футбольного матчу Ліги європейських чемпіонів з футболу між "Динамо" Київ і грецьким "Панатінаїкосом" іспанський суддя Лопес Ньєто звинуватив адміністрацію київського клубу в спробі підкупити арбітрів. Після проведеного розслідування УЕФА позбавило "Динамо" права брати участь в єврокубках протягом наступних трьох років.
1996-й. Через шість днів після отримання поранень у вуличній перестрілці, у Лас-Вегасі помер "гангста-реппер" Тупак Шапур.
13 вересня народилися...
1874 – Арнольд Шонберг, австрійський композитор-новатор.
1876 –Шервуд Андерсон, американський письменник.
1894 – Джон Бойнтон Прістлі, англійський письменник, драматург.
1941 – Дейвід Клейтон-Томас, американський співак.
1942 – Муаммар Каддафі, глава Лівії, котрий прийшов до влади в країні в результаті військового перевороту 1969 року.
1944 – Жаклін Біссет, французька актриса.
1944 – Олександр Розенбаум, російський співак, поет, композитор (Вальс-бостон).
1961 – Дейвід Мастейн, американський рок-музикант.
1966 – В'ячеслав Піховшек, український тележурналіст, директор Українського незалежного центру політичних досліджень, письменник.
1971 – Горан Іванішевич, хорватський тенісист.
1973 – Фабіо Каннаваро, італійський футболіст, віце-чемпіон Європи (2000).