Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Трагічні навчання 54-го. 14 вересня
786-й. Правителем Аббасідського халіфату став Харун Ар-Рашид, правління котрого увійшло в історію мусульман як "золотий вік" – халіфат досягнув економічного й культурного розквіту, Багдатський двір став центром інтелектуального і художнього життя Сходу, а сам халіф став героєм багаточисельних арабських казок, що увійшли до збірника "Тисяча і одна ніч".
1509-й. У результаті землетрусу в Константинополі зруйновано значну частину міста і загинуло близько 13 тисяч чоловік.
1557-й. Магістр Тевтонського ордену Вільгельм Фюрстенберг заключив з польським королем військовий союз проти Росії. Але в Лівонській війні, котру невдовзі розпочав цар Московії Іван IV, війська ордену були розбиті, більша частина його територіальних володінь стали польсько-литовською власністю, північні території відійшли до Швеції, і Тевтонський орден припинив своє існування.
1741-й. Німецький композитор Георг Фредерік Гендель закінчив роботу над одним із кращих своїх творів – ораторією "Месія", коту він написав усього за 23 дні.
1812-й. Через тиждень після кривавої перемоги над росіянами у битві біля Бородіно, армія Наполеона увійшла в Москву, котра виявилася безлюдною і залишеною військами. В Москві, головній меті військового походу Великої Армії, не виявилось ні царських урядовців, з котрими Наполеон планував обговорити умови миру, ні провіанту для військових. А після опівночі місто, підпалене російськими патріотами, охопила пожежа, котра позбавила французів шансів пережити у Москві близьку зиму. Після місячного очікування повідомлення про капітуляцію, котре так і не надійшло, і побоюючись перспективи зустріти зиму в Росії, 19 жовтня французькі війська почали свій відступ з Москви. Відхід армії Наполеона був тяжким і хаотичним через несприятливі погодні умови, погане матеріальне забезпечення і неочікувану агресивність росіян під час їх хаотичних набігів на відступаючу французьку армію. Коли 24 грудня французи залишили Росію, Велика Армія налічувала менше 100 тисяч чоловік.
1829-й. Між Росією і Туреччиною підписано Адріанопольський мир, що завершував війну 1828-1829 років. Згідно з ним, до Росії відійшло устя Дунаю, східне узбережжя Чорного моря, Туреччина визнала приєднання до Росії Грузії, Імеретії, Мегрелії, автономію Молдавії, Валахії та Сербії; Босфор і Дарданели оголошувались відкритими для проходу іноземними суднами.
1841-й. У ході Мексикансько-американської війни за спірні території американські війська під керівництвом генерала Уінфілда Скотта увійшли в Мехіко і підняли над містом американський прапор. Поразка Мексики була закріплена мирним договором, підписаним у лютому 1848 року, згідно з котрим Мексика визнавала Техас територією США.
1917-й. Після провалу корніловського заколоту і арешту його керівників, в Петрограді утворено новий орган управління – Директорію на чолі з Олександром Керенським, котра цього ж дня проголосила Росію республікою. В цей же час в Росії все ще діяли Тимчасовий уряд, Державна рада і Дума.
1929-й. На "Червоному" стадіоні в Києві футбольна команда "Динамо" провела свою першу міжнародну зустріч, у котрій програла збірній Нижньої Австрії з рахунком 3:4.
1939-й. У США в повітря піднявся перший вертоліт українського конструктора Ігоря Івановича Сікорського "VS-300", котрим він керував особисто. Перші гелікоптери Сікорський почав будувати ще в 1909-1910 роках, коли проживав у Києві, але тоді жоден із них не був дієздатним.
1954-й. На Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області (Росія) проведено військові навчання Радянської армії із застосуванням справжньої атомної зброї. Практично для всіх 40 тисяч військових, котрі брали в них участь, вони закінчились трагічно.
1960-й. Для захисту своїх економічних інтересів і протидії транснаціональним концернам, що контролюють світовий видобуток нафти, у Багдаді Ірак, Іран, Кувейт, Саудівська Аравія і Венесуела заснували Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК).
1979-й. У Кабулі голова Революційної ради Демократичної Республіки Афганіста Нур Мухамед Таракі убитий прибічниками прем'єр-міністра Хафізулли Аміна, котрий став новим керівником країни. Через два місяці Амін буде також убитий під час штурму президентського палацу радянським спецназом, і в грудні до влади в Афганістані прийде Бабрак Кармаль, а країну буде окуповано Радянською армією.
1982-й. Від ран, отриманих напередодні у автомобільній катастрофі, померла принцеса Монако Грейс, колишня голлівудська зірка Грейс Келлі. Під час поїздки автомобілем вона не справилась із управлінням і машина впала з набережної висотою 14 метрів. Указом принца Реньє в Монако були заборонені до показу всі фільми з участю Грейс Келлі.
14 вересня народились...
1760 – Луїджі Керубіні, італійський композитор.
1766 – Арман Еммануель дю Плессі Рішельє, французький герцог, міністр Людовіка XVIII, градоначальник Одеси.
1769 – Олександр фон Гумбольдт, німецький натураліст, один із засновників географії рослин, вчення про життєві форми, загального землезнавства, кліматології.
1900 – Андрій Андрійович Власов, генерал-майор Червоної армії; після полонення в 1941 році, в 1943 році очолив Російську визвольну армію, котра воювала проти Радянського Союзу на боці Німеччини.
1906 – Ігор Андрійович Савченко, український кінорежисер.
1904 – П'єтро Джермі, італійський кінорежисер.
1947 – Сем Нілл, англійський актор.
1952 – Микола Гнатюк, український естрадний співак.
1955 – Стів Берлін, американський рок-музикант.
1959 – Мортен Харкет, поп-співак.