1960-й. У Нью-Йорку радянський лідер Микита Хрущов під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН філіппінського делегата, котрий піддав критиці політику СРСР у Східній Європі, викриками з місця перервав його промову і, знявши туфель, почав грюкати ним об стіл, ніби демонструючи виваженість дій радянського керівництва і його толерантне ставлення до думки опонента. Це викликало бурю емоцій в залі, і головуючий на засіданні Фредерік Боланд зламав молоток, заспокоюючи дипломатів і політиків, покликаних приймати розсудливі рішення щодо долі людства.
322 до н.е. На острові Калаврея скінчив життя самогубством 62-річний афінський оратор і державний діяч Демосфен. Він виступав за незалежність грецьких міст від Македонії. Пристрасні і гнівні промови Демосфена проти агресії македонського царя Філіппа II (філіппіки) привели до того, що після закінчення Ламійської війни діадох Антипадр зажадав видачі оратора, але Демосфен віддав перевагу добровільній смерті перед полоном.
1428-й. У ході Столітньої війни англійці почали облогу Орлеана, що тривала наступні сім місяців і стала поворотним моментом війни між Францією та Англією, прославивши Жанну д'Арк.
1808-й. В Ерфурті імператори Наполеон Бонапарт і Олександр I підписали франко-російську союзну конвенцію, котра підтверджувала умови Тільзитського миру 1807 року, – Наполеон визнавав права Росії на Фінляндію, Молдавію і Валахію, а Росія зобов'язувалася надавати Франції допомогу в її війні з Австрією.
1999-й. У Сараєво народився 6-мільярдний житель Землі. Точно вести подібний підрахунок практично не можливо і тому демографи ООН вибрали для цієї події місто, де в той час перебував генеральний секретар ООН Кофі Аннан. За прогнозом вчених, людство перетне 10-мільярдну відмітку чисельності приблизно в 2050 році.
Підготувала Русана АРІСТОВА.
Зробити цю статтю улюбленою
Відіслати на e-mail
Переглядів: 9
Коментарі (0)
Написати коментар