Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Зловили найдавнішу рибу. 22 грудня
69 – Римський сенат надав 60-літньому Тіту Флавію Веспасіану, командуючому римськими військами в Сирії і Палестині, повноваженя августа, що поклало край громадянській війні, в якій на римський трон крім Веспасіана, засновника династії Флавіїв, претендували Сервій Сульпіций Гальба, Авл Вітелій і Марк Сальвій Отон. Боротьба за імператорський трон почалась з того, що після смерті Нерона легіонери Гальби, 72-річного намісника в Іспанії, проголосили його в 68 році імператором. Це привело до повстань в Галії, Британії та Лузітанії, і воєнначальники Отон і Вітелій підняли свої війська проти імператора. У результаті змови 15 січня Гальба був убитий, Отон, проголошений новим імператором, скінчив життя самогубством після поразки Вітелію, а проти останнього виступив Веспасіан. І хоча Вітеллій зрікся влади і отримав гарантії власної безпеки, він був розтерзаний солдатами.
1216 – Папа Гонорій III затвердив орден мандрівних проповідників (домініканців), заснований іспанським ченцем Домініком 1215 року. Члени ордену називали себе "божими псами", а на їх прапорі було зображено собак, що розривали тіла єретиків. Домініканці суміщали проповідь, осовну задачу ордену, із глибоким штудіюванням теологічних праць і з їх середовища вийшли найвизначніші теологи середньовіччя.
1790 – В ході російсько-турецької війни 1787-91 рр. російські війська штурмом взяли фортецю Ізмаїл на ріці Дунай, що фактично визначило результат всієї війни, яка закінчилась підписанням у 1792 році Ясського миру.
1845 – У Філадельфії продемонстровано роботу першого синтезатора голосу: німецький винахідник Йозеф Фабер створив машину, що складалась із клавіатури, під'єднаної до численних трубок, коробочок і пневматичних міхів і могла вдтворювати будь-яке слово в 16 звукових тональностях. Згодом синтезатор почав демонструватись в цирку Барнума у вигляді "розмовляючої голови", що досить незвично, але цілком зрозуміло виголошувала цілі речення.
1894 – Військовий суд в Парижі визнав французького офіцера Альфреда Дрейфуса винним у видачі воєнних секретів Німеччині і засудив його на довічне ув'язнення. Незважаючи на сумнівні докази, Дрейфус, капітан Генерального штабу, єврей за походженням, через чотири місяці відбув на каторгу на Диявольський острів у Французькій Гаяні. Лише через два роки було знайдено справжніх винуватців втрати секретних даних, і виявилось, що слідство та суд базувались на сфабрикованих слідчими органами документах. У 1899 році Дрейфус був помилуваний, а в 1906 році - повністю реабілітований.
1895 – Німецький фізик Вільгельм Рентґен опромінив руку своєї дружини «Х-променями», отримавши один із перших у світі рентґенівський знімок (найперший отримав – український фізик Іван Пулюй).
1917 – Мала рада Української Народної Республіки ухвалила закони про Головну скарбницю та Державний банк України.
1917 – У Харкові відбувся заколот проти Української Народної Республіки, встановлено більшовицьку владу і скликано III екстрений з'їзд рад Донецько-Криворізької Республіки.
1917 – Конгрес США ввів у країні «сухий закон».
1918 – У Києві командир Осадного корпусу січових стрільців Євген Коновалець видав наказ про заборону антидержавної агітації.
1919 – Всеукраїнський революційний комітет видав тимчасове положення про організацію радянської влади в Україні.
1941 – Британський прем'єр-міністр Уінстон Черчілль прибув до Вашингтона для проведення переговорів з президентом Франкліном Рузвельтом щодо об'єднання англо-американських зусиль і вироблення спільної стратегії у війні проти Німеччини і Японії. В ході кількаденних зустрічей було прийнято рішення про створення спільного військового штабу, збільшення виробництва озброєння для потреб обох армій і підписано декларацію, до якої запрошено приєднатись ще 24 держави, вперше названих терміном "Об'єднані нації", котрі закликались до докладення максимальних зусиль для перемоги над країнами осі Рим-Берлін-Токіо та їх сателітами і відмови укладання з ними сепаратного миру.
1947 – Установчі збори Італії ухвалили першу республіканську конституцію.
1971 – Генеральна асамблея ООН затвердила рішення Ради безпеки про призначення австрійського дипломата Курта Вальдхайма на посту Генерального секретаря ООН, на якому він пробув два терміни до 1982 року. Як лідер світового об'єднання країн, Вальдхайм виявився досить результативним, хоча і не дуже активним політиком. Він декілька разів відвідував Кіпр і Близький Схід для вирішення місцевих конфліктів, координував зусилля по наданню допомоги Бангладеш, зруйнованої війною і природньою стихією. Після переобрання в 1976 році Вальдхайм намагався, проте безуспішно, зупинити ірано-іракську і китайсько-в'єтнамську війни і домогтися звільнення американських заручників у Ірані. У 1981 році Китай наклав "вето" на переобрання Курта Вальдхайма на третій термін головування в ООН.
1972 – У Білій Церкві на комбінаті шин і гумовотехнічних виробів випущено першу продукцію.
1988 – Південно-Африканська Республіка підписала з ООН угоду, згідно з якою отримала незалежність остання в Африці колонія Намібія.
1989 – Після відмови армії брати участь в розгонах антикомуністичних демонстрацій, що тривали в Румунії близько тижня, і втечі диктатора Ніколае Чаушеску та його дружини Єлени з Бухареста, до влади прийшов Фронт Національного порятунку. 42 роки комуністичної диктатури закінчились через тиждень після того, як сили безпеки вперше відкрили вогонь по демонстрантах в Тімішоарі.
1989 – За згодою між канцлером ФРН Гельмутом Колем і прем'єр-міністром НДР Гансом Модровом вперше після зведення Берлінської стіни Бранденбурзькі ворота були відкриті для вільного проходу через них громадян обох держав.
1993 – Парламент Південно-Африканської республіки прийняв тимчасову конституцію, що поклала край політиці апартеїду.
1999 – На посту прем'єр-міністра України затверджено колишього голову Нацбанку Віктора Ющенка.