Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Новий рік настає 25 березня? 1 січня
1515 – Після смерті в Парижі Людовіка XII, який не залишив по собі спадкоємця, на французький престол зійшов його кузен Франциск I з династії Валуа-Ангулемів. Його царствування було періодом протистояння Франції і Австрії за володіння Неаполем, Міланом та імператорською короною.
1610 – Німецький астроном Сімон Маріус вперше відкрив супутники Юпітера, але не зробив про це офіційного повідомлення. Тому це відкриття приписують Галілео Галілею, який повідомив про аналогічне спостереження 1 липня 1610 року.
1700 – Набув чинності указ російського царя Петра I, згідно з яким в Росії замість візантійської системи літочислення "від Сотворіння світу" (умовно 1 вересня 5509 року до н.е.) введено юліанський календар: відлік нового року слід було вести від 1 січня, а відлік років "від Різдва Христового": слід за 31 грудня 7298 року "від Сотворіння світу" в Росії почалось 1 січня 1700 року.
1803 – Через два місяці після перемоги над французькими колоніальними військами Наполеона Бонапарта, один із керівників повстанців, колишній раб Жан-Жак Десалін проголосив незалежність Сент-Домінго, перейменованого в Гаїті, згідно з оригінальною туземною назвою острова.
1822 – Національні збори в Епідаврі проголосили незалежність Греції і прийняли конституцію (Епідаврський статут).
1834 – Набули чинності угоди про утворення Митного союзу, що об'єднав 18 німецьких держав з населенням 28 мільйонів чоловік. Ведучою силою союзу стала Прусія. Ратифіковані восени 1833 року, договори надавали їй право від імені союзу укладати угоди з іноземними державами, що значно ослабило вплив Австрії на роздроблені німецькі держави.
1863 – У США набула чинності "Прокламація звільнення", закон про звільнення рабів, підписаний президентом Лінкольном 22 вересня 1862 року, згідно з яким усі раби у повсталих південних штатах оголошувались вільними.
1880 – Видано друком у Львові перше число щоденника «Діло», який виходив до початку Другої світової війни.
1886 – В результаті Третьої англо-бірманської війни Британія анексувала Бірму і включила її до складу Індії.
1892 – На острові Елліс у Нью-Йорку відкрився іміграційний центр, через який до 1943 року пройшло більше 20 мільйонів бажаючих в'їхати у Сполучені Штати.
1901 – Набув чинності акт британського парламенту про створення Австралійського Союзу, за яким всі австралійські колонії увійшли до складу федерації, що отримала статус британського домініону.
1919 – Видано закон українського уряду про автокефалію Української Православної Церкви.
1919 – Утворена Білоруська РСР.
1925 – Столиця Норвегії Крістіанія перейменована на Осло.
1928 – Почала виходити газета «Розбудова нації», орган проводу українських націоналістів.
1932 – Відкрився Нижегородський автомобільний завод імені Молотова (пізніше Горьківський автомобільний завод).
1942 – У Вашингтоні представники 26 держав – членів антигітлерівської коаліції підписали декларацію, запропоновану президентом США Франкліном Рузвельтом та прем'єр-міністром Британії Уінстоном Черчілем і названу Декларацією Об'єднаних Націй, в якій країни зобов'язались використати всі свої воєнні та економічні ресурси для боротьби проти Німеччини, Японії та Італії і їх союзників.
1945 – Польський Комітет національного звільнення (Люблінський комітет), керований комуністами, всупереч протестам польського емігрантського уряду в Польщі, проголосив себе тимчасовим урядом Польщі.
1959 – Повстанські загони під керівництвом Фіделя Кастро скинули на Кубі диктаторський режим Фульгенсіо Батісти, котрий разом зі своїм найближчим оточенням залишив острів і вилетів у Домініканську республіку.
1961 – В СРСР проведено грошову реформу по зміні цін у 10 разів та обміну грошових знаків зразка 1947 року у відношенні 10 до 1.
1981 – Греція стала 10-ю країною, що приєдналась до Європейського союзу.
1995 – Швеція, Фінляндія та Австрія вступили в Європейський союз.
1995 – Фернандо Енріке Кардозо став 37-м президентом Бразилії.
1998 – У Монголії 46-годинний робочий тиждень замінено на 40-годинний.
1999 – На території 11 країн – членів Європейського союзу введено єдину європейську валюту – євро.