Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Тріснула китайська стіна. 10 січня
1569 – Пiсля кiлькaрiчниx пoпeрeднix дeбaтiв, у Люблiнi рoзпoчaвся сeйм, спiльний стaнaм Пoльськoї Кoрoни зi стaнaми Вeликoгo князiвствa Литoвськoгo, присвячений питанням унії двох держав. У гoстриx дeбaтax, кoтрi нeрaз oпинялися нa грaнi рoзриву i нaвiть збрoйнoї сутички, врeштi булo дoсягнутo згoди, і актoм вiд 1 липня 1569 р. було проголошене утвoрeння нoвoї фeдeрaтивнoї дeржaви двox нaрoдiв – Рeчi Пoспoлитoї. При цьoму Вeликe князiвствo Литoвськe, як i Пoльськa Кoрoнa, лишaлoся сaмoстiйним пoлiтичним oргaнiзмoм з oкрeмoю вищoю aдмiнiстрaцiєю, влaснoю скaрбницeю, вiйськoм, судoвo-прaвoвoю систeмoю.
1642 – Після невдалої спроби заарештувати лідерів парламентської опозиції англійський король Карл I залишив Лондон і втік на північ країни, де почав збирати війська на свою підтримку. 22 серпня він підняв свій прапор в Ноттінгемі, що стало сигналом до початку в Англії громадянської війни, в якій прихильники короля виступили проти прихильників партії пуританської парламентської більшості.
1724 – Філіпп V, внук короля Франції Людовіка XIV, перший Бурбон на іспанському троні, який він займав з 1701 року, зрікся престолу на користь інфанта Людовіка. Однак у серпні, після його смерті, Філіпп V знову зайняв королівський трон і правив до своєї смерті в 1746 році.
1776 – Британський публіцист Томас Пейн, що з 1774 року проживав у Північній Америці, опублікував памфлет "Здоровий глузд", в якому висловив ідею суверинітету народу і обгрунтував прагнення британських колоній до незалежності. Америка, на думку Пейна, була єдиною частиною світу, де люди могли жити вільно, без пригнічення і насилля, але лише незалежність колоній від Великобританії могла б гарантувати їм право на свободу. Памфлет дуже швидко став популярним і його наклад склав більше 500 тисяч примірників.
1778 – В Упсалі у віці 70-и років помер шведський природодослідник Карл Лінней, автор першої системи класифікації тваринного і рослинного світу: рослини Лінней розділив на 24, а тварин – на шість класів, що в свою чергу підрозділялись на підкласи, роди і види; людину Лінней відніс до класу ссавців, підкласу приматів.
1826 – Початок арештів членів Південного товариства декабистів став причиною повстання Чернігівського полку під керівництвом С.Муравйова-Апостола і М.Бестужева-Рюміна. У Василькові повсталі захопили зброю, продовольство і полкову касу, через два дні перед ними була зачитана прокламація "Православний катехізис", що закликала до виступу проти самодержавства, кріпацтва та рекруччини, і близько тисячі солдатів та 17 офіцерів почали рухатись в бік Житомира. Але 15 січня урядовим військам вдалось ізолювати полк, щоб запобіти приєданню до нього інших частин, де служили офіцери-декабристи, і розстрілятий його картечним вогнем. Згодом Муравйов-Апостол і Бестужев-Рюмін були страчені за вироком суду, четверо офіцерів вислані на довічну каторгу, а полк розформований.
1863 – Після десяти років проектування і трьох років будівництва в Лондоні відкрився рух по підземній залізниці, першому метрополітену у світі. Перший маршрут був довжиною чотири милі, мав сім станцій і на його проїзд з кінця в кінець необхідно було 33 хвилини. В день відкриття о 6-й ранку з інтервалом в 15 хвилин по маршруту відправилось шість поїздів з чотирма вагонами кожний. Всього за перший день було здійснено 120 поїздок і перевезено 30 тисяч пасажирів.
1920 – Згідно з рішенням Паризької мирної конференції і положеннями Версальського мирного договору 1919 року договору, набув чинності Статут Ліги Націй, ратифікований 42-а країнами. Членами Ліги Націй стали держави-союзниці, що отримали перемогу у 1-й Світовій війні, а також запрошені ними інші держави Європи, Америки і Азії, які могли вийти з Ліги, або бути виключеними з огляду на серйозні причини. Основними органами Ліги Націй були Асамблея, Рада і Секретаріат, місцеперебуванням яких була обрана Женева. Асамблея мала скликатись не рідше разу в рік. Постійними членами Ради ставали основні країни-переможниці – Велика Британія, Франція, США, Італія та Японія, – однак США не ратифікували Версальський мир і до 1934 року не входили до Ліги Націй. При Лізі Націй на правах автономних організацій діяли Постійна палата міжнародного правосуддя та Міжнародне бюро праці.
1943 – Румунський воєнний диктатор Антонеску прибув з триденним візитом у Ставку Гітлера, щоб відкинути звинуваченя в тому, що німецькі війська були оточені під Сталінградом із-за нездатності румунів стримати наступ радянських військ на південній ділянці Східного фронту. Цього ж дня після відмови фельдмаршала Фрідріха Паулюса капітулювати, радянський Донський фронт під командуванням генерал-лейтенанта Костянтина Костянтиновича Рокоссовського почав масований наступ на оточене в Сталінграді німецьке угруповування.
1946 – У Лондоні у Центральному залі Вестмінстера відбулось перше засідання Генеральної Асамблеї ООН за участю представників 51 країни. Через тиждень пройшла перша зустріч країн - членів Ради Безпеки, а 24 січня Генеральна Асамблея прийняла свою першу резолюцію, в якій країни закликались до мирного використання атомної енергії і нерозповсюдження атомної зброї та іншої зброї масового знищення.
1946 – В рамках програми вивчення можливості створеня супутникових систем зв'язку лейтенант Джон де Уіт з колегами, що працювали у американській військовій лабораторії Evans Signal у місті Белмар (штат Нью-Джерсі), першими у світі відправили радарний сигнал до Місяця і через 2.4 секунди отримали відбитий супутником сигнал-відповідь.
1949 – Звукозаписуюча компанія Radio Corporation of America (RCA) ввела новий стандарт для грамзапису - 7-дюймовий диск, що здійснював 45 обертів за хвилину. Згодом RCA самотужки налагодила випуск і перших програвачів виключно для платівок нового стандарту, що кардинально змінили музичний бізнес.
1956 – На студії RCA Victor Елвіс Преслі зробив свій перший професійний запис - пісні "Heartbreak Hotel", "I Was the One", "I’m Counting On You", "I Got a Woman" і "Money Honey" увійшли до його першого синглу. 11 квітня пісня "Heartbreak Hotel" зайняла першу сходинку американського хіт-параду в категоріях "Поп-музика" та "Ритм-енд-блюз", протримавшись в лідерах протягом наступних восьми тижнів, і п'яту позиію у загальномузичній класифікації.
1966 – На 7-й день переговорів у Ташкенті президент Пакистану Айюб Хан і прем'єр-міністр Індії Лала Бахадур Шастрі при посередництві голови Ради міністрів СРСР Олексія Косигіна прийняли Ташкентську декларацію, що передбачала припинення 17-денного збройного конфлікту в Кашмірі та відновлення дипломатичних, економічних і торгових стосунків між країнами. Наступного дня прем'єр-міністр Індії помер від сердечного приступу.
1984 – Синді Лопер стала першою з 1967 року жінкою-виконавцем, дебютний альбом якої "She's So Unusual" було номіновано на п'ять нагород "Гремі". Він номінувався у категоріях "Кращий альбом року", "Кращий новий артист року", "Кращий поп-вокаліст", "Запис року", "Пісня року", однак нагорода дісталася Лопер лише як "Кращому новому артисту року". Вона також стала першим рок-виконавцем, чиї три пісні з дебютного диску - "Girls Just Want to Have Fun" "She Bop", "Time After Time" – одночасно увійшли до десятки кращих в американському хіт-параді.
1984 – США та Ватікан уперше за 117 років встановили дипломатичні стосунки у повному обсязі.
1989 – В рамках міжнародних зусиль, направлених на припинення багаторічної, кривавої громадянської війни, Куба почала вивід своїх військ з Анголи, майже через 13 років після появи там першого контингенту. У громадянську війну, що почалась в 1975 році практично зразу ж після проголошення незалежності країни, були втягнуті Радянський Союз, США, Португалія та Південна Африка, які матеріально чи своєю військовою присутністю підтримували воюючі організації: США виступили на боці Національного Фронту Визволення Анголи (ФНЛА), Радянський Союз, НДР і Куба - на боці Народного Руху за Визволення Анголи (МПЛА), а Національний Союз за Повну Незалежність Анголи (УНІТА) отримував допомогу звідки це лише було можливо, включаючи Португалію, Південну Африку і Китай. У 1991 році, після завершення виведення кубинських військ, в Анголі було досягнуто перемир'я і у 1992 році проведено багатопартійні вибори, на яких перемогу здобула МПЛА.
1990 – За 14.1 мільярдів доларів компанія Time купила Warner Communications. Під назвою Time Warner нова компанія стала чи не найбільшим медіа- та шоу-конгломератом світу; 10 січня 2000 року вона була куплена інтернет-гігантом AOL за 160 мільярдів доларів.
1994 – У Брюсселі учасниками зустрічі у верхах країн НАТО прийнято проект програми "Партнерство заради миру" і план створення міжнародних збройних сил для направлення в гарячі точки Східної Європи. У 1998 році до програми "Партнерство заради миру" приєдналася Україна.
Підготувала Русана АРІСТОВА