Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Як вибрати кондиціонер?
Сьогодні кондиціонери – це твори високих технологій в електроніці, що дозволяють з легкою простотою створити в приміщенні потрібну нам температуру та розподіляти повітряні потоки. Як правило про кондиціонер ми згадуємо коли за вікном спекотне сонце нещадно палить, плавить, плавить асфальт і наші мізки. У такій жарі неможливе ні те що нормально працювати, але і неможливо відпочити. Жара, духота вночі перекочуемся з боку на бік і не можемо заснути. У такий момент ми готові віддати багато що, аби відчути свіжий прохолодний вітерець і легкий дотик до нашої шкіри.
Тому наше завдання інформувати, як вибрати кондиціонер? А Ви вже самі вибирайте скільки готові заплатити за прохолоду будинку чи на роботі, зробивши максимально зручним і комфортним ваше проживання.
Принцип роботи кондиціонераЗа своєю суттю кондиціонер похожий до холодильної машини. Принцип дії заснований на зміні агрегатного стану хладагента (фреону) залежно від температури і тиску в замкнутій системі.
Охолоджування відбувається за рахунок випару хладагента (фреону) в контурі випарника (внутрішнього блоку). Далі фреон в газоподібному стані всмоктується компресором, який підвищує його тиск до 20-25 атм. Відповідно підвищується і його температура (до 90 градусів). Поступив в теплообмінник конденсатора (зовнішнього блоку) під високим тиском фреон конденсується і переходить в рідкий стан. Далі фреон в рідкому стані потрапляє в регулятор потоку, де тиск зменшується. При цьому частина фреону може випаруватися і у випарник попаде суміш рідини і пари.
У випарнику фреон знову закипає, відбираючи тепло з навколишнього повітря, і виходить із конденсатора. Цикл повторюється.
Види і типи кондиціонерів:
Відповідно до найбільш поширеної класифікації кондиціонерів, їх прийнято ділити на три групи:
1. Побутові
2. Напівпромислові
3. Промислові
До побутової серії відносять кондиціонери, які використовуються в квартирах, невеликих магазинах, окремих кімнатах в офісах та котеджах:
- Віконні кондиціонери
- Мобільні кондиціонери
- Настінні спліт-системі
- Мульті-спліт системи потужністю до 7-8 кВт.
До серії напівпромислових кондиціонерів відносять всі спліт-системі і мульті-спліт системи потужністю понад 8 кВт. Їх встановлюють в елітних квартирах, офісах, котеджах, торгівельних залах:
- Канальні кондиціонери
- Касетні
- Підлогово-стельові
- Колонні і ін.
До промислових кондиціонерів відносяться системи потужністю понад 20-25 до Вт. Вони використовуються для обслуговування житлових і адміністративних будівель, торгівельних залів, спортивних комплексів, виробничих приміщень площею до 300-400 кв. м:
- Мультізональні VRV, VRF системи
- Системи центрального кондиціонування
- Системи чиллер-фанкойл
- Прецизійні типи
- Шафові типи і ін.
По конструкції кондиціонери ділять на дві групи:
1. Моноблочні – що складаються з одного блоку
2. Спліт-системі – що складаються з двох і більше блоків.
1. Віконні кондиціонери
Можливість витяжної вентиляції, легкий монтаж, простота в управлінні — причина популярності віконних кондиціонерів не лише у нас в країні, але і у всьому світі. До того ж, як ми вже сказали, — це найдорожчий тип кондиціонерів. Всупереч загальноприйнятій думці, віконний кондиціонер може встановлюватися не лише у вікно, але і вмонтовуватися в тонку стіну.
Зараз практично всі виробники пропонують віконні моделі потужністю від 1,5 до 6 кВт. Найбільш прості з них можуть лише охолоджувати повітря, дорожчі — мають режим нагріву, пульт дистанційного керування, кольоровий дисплей, таймер і ін. Більш наворочені моделі також оснащені системами захисту від неправильної експлуатації.
Основними недоліками віконного кондиціонера є підвищений шум і необхідність монтажу у віконний отвір, що зменшує освітленість приміщення.
Вибираючи віконний кондиціонер, необхідно упевнитися, що його ширина менше ширини вікна. Якщо у вашому будинку або квартирі встановлені склопакети в рамах з ПВХ або алюмінію, монтаж віконного кондиціонера може влетіти в копієчку.
Торгівельні марки виробників віконних кондиціонерів:Akira, Beko, BORK, Chigo, Daewoo, Dekker, Ferroli, General, GENERAL CLIMATE, Gree, Hitachi, LG, Midea, Panasonic, Polaris, Samsung, Sanyo, Saturn, Tadiran, Toshiba, Toyo, White-Westinghouse, Элемаш
2. Мобільні кондиціонери
Мобільні кондиціонери прості у використанні і установці. Їх можна встановити навіть самостійно, для цього лише потрібно вивести гнучкий шланг воздуховода через кватирку або отвір в стіні на вулицю. Принцип роботи мобільного кондиціонера простий: він забирає з приміщення повітря, ділить його на два потоки, гаряче повітря по гнучкому шлангу виводиться на вулицю, а холодний залишається в приміщенні. Мобільний кондиціонер зазвичай має коліщатка, за допомогою яких його можна переміщати в приміщенні. Мобільні кондиціонери можуть бути оснащені програмованим таймером, мати пульт ДУ, що очищають повітря фільтри, іонізатори.
При виборі мобільного кондиціонера поважно звернути увагу на об'єм конденсатвідбірника, оскільки якщо він буде дуже маленьким, вам доведеться виливати воду кожні три години, оскільки при заповненні ємкості кондиціонер перестане працювати.
Торгівельні марки виробників мобільних кондиціонерів:AEG, Arvin, Ballu, Beko, Bimatek, BORK, Cardinal, Carrier, Chigo, Daewoo, Dekker, Delfa, Electrolux, Ferroli, Gree, Midea, Polaris, Yamaha
3. Спліт-системи
Набагато більшими перевагами в порівнянні з віконним типом кондиціонерів володіють спліт системи. Вони складаються з одного зовнішнього і одного або декількох (мульті-спліт система) внутрішніх блоків, сполучених між собою мідними трубками і електропроводами. Всі найбільш галасливі вузли винесені в зовнішній блок, що встановлюється поза приміщенням, тому в порівнянні з віконними кондиціонерами спліт системи практично безшумні. Їх потужність (2 - 7 кВт) дозволяє охолоджувати приміщення площею від 15 до 70 м2.
Фактичним стандартом для спліт систем стала наявність функцій осушення повітря, нічного режиму, автоматичного контролю температури, рівномірного розподілу потоку повітря в приміщенні, електростатичні, антибактеріальні і вугільні (що дезодорують) фільтри, що очищають повітря від пилу, мікроорганізмів і неприємних запахів.
Дорожчі моделі мають додаткові пристрої, які дозволяють їм працювати в ширшому діапазоні температур зовнішнього повітря (від –25 до +52 оС), і надійні схеми захисту від збоїв в електроживленні, що важливо при нестабільному електропостачанні. Таким чином, саме спліт системи забезпечують найбільший комфорт.
4. Мультисплит-системы
Мультисплит-системы - це різновид спліт-систем. Їх головна відмінність в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається декілька внутрішніх. За допомогою мультисплит-систем можна обігрівати і охолоджувати повітря в декількох приміщеннях. Мультисплит-системы оснащуються функціями осушення і очищення повітря, функціями атоматичного контролю температури в приміщенні.
Торгівельні марки виробників спліт-систем і мультіспліт-систем:
Acson, AEG, Airwell, Akira, Arvin, Ballu, Beko, BORK, Cardinal, Carrier, Chigo, Chofu, Chunlan, Cooper&Hunter, Daewoo, Daikin, Dekker, Delfa, Delonghi, Electra, Electrolux, Ferroli, Fuji, Fujitsu, Funai, Galanz, General, GENERAL CLIMATE, General Electric, Gree, Haier, Hitachi, Hotpoint-Ariston, Hualing, Hyundai, Kelon, Kentatsu, LG, McQuay, Midea, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, Neoclima, Orion, Panasonic, Pioneer, Polaris, Rainford, Samsung, Sanyo, Saturn, Sharp, Sumec, Tadiran, TCL, Toshiba, Toyo, Whirlpool, Yamaha, York, Элемаш
Споживчі функції кондиціонерів
Щоб зробити правильний вибір кондиціонера, необхідно знати його споживчі функції. Перерахуємо основні із них.
Можливість обігріву приміщення
Існують кондиціонери, які можуть не лише охолоджувати повітря, а мають функцию нагріву повітря. Моделі з можливістю нагріву повітря стоять на 100 - 200 доларів дорожче, але в міжсезонні (восени і весною) можуть замінити обігрівач.
Кондиціонер нагріває повітря не електроспіраллю або ТЕНом, як обігрівач, а за рахунок перенесення тепла з вулиці в приміщення. Таким чином, в режимі нагріву відбувається той же процес, що і в режимі охолоджування, але зовнішній і внутрішній блоки кондиціонера як би міняються місцями.
"Теплий" кондиціонер виділяє тепло в три рази більше, ніж споживає електроенергії, але взимку працювати не може. Функцією нагріву можуть бути оснащені кондиціонери будь-якого типа.
Можливість вентиляції
Існує поширена думка, що будь-який кондиціонер може не лише охолоджувати, але і вентилювати повітря в приміщенні. Для багатьох людей стає одкровенням, що насправді кондиціонер не засмоктує з вулиці повітря, а всього лише охолоджує той, що вже є. Функція додавання свіжого повітря в повному об'ємі є лише в канальних кондиціонерів. Обмежений об'єм вентиляції (до 10% від продуктивності) можливий в деяких моделях віконних, касетних і колонних кондиціонерів. Побутові спліт-системі не можуть подавати в приміщення свіже повітря. Для цього необхідна окрема система вентиляції.
Автоматичний режим
В цьому режимі кондиціонер сам вибирає режим роботи (охолоджування, обігрів або вентиляція) для підтримки комфортної температури.
Осушення
В режимі осушення кондиціонер зменшує вологість повітря. Ця функція необхідна в районів з вологим кліматом. Взагалі кажучи, осушення повітря завжди супроводить його охолоджуванню. Тепле повітря стикається з холодним теплообмінником (радіатором) внутрішнього блоку, в результаті на теплообміннику конденсується волога, яка відводиться через дренажний шланг. На цьому ж принципі працюють всі сучасні осушувачі повітря. Тому в режимі осушення кондиціонер працює так само, як і в режимі охолоджування, лише температура повітря в приміщенні знижується не більше ніж на 1°С.
Очищення повітря
Для очищення повітря перед теплообмінником внутрішнього блоку встановлюють один або декілька фільтрів. Основний фільтр призначений для очищення повітря від великого пилу (фільтр грубого очищення). Цей фільтр є звичайною дрібною сіткою і захищає не стільки мешканців приміщення, що кондиціонує, скільки внутрішності кондиціонера. Для очищення цього фільтру досить промити його в теплій воді. Додаткові фільтри (фільтри тонкого очищення) призначені для очищення повітря від дрібних пилових часток, диму, пилку рослин.
Як правило, спліт-системі комплектується двома фільтрами тонкого очищення — вугільним (усуває неприємні запахи) і електростатичним (затримує дрібні частки). Термін служби таких фільтрів — від 6 місяців до 2 років, після чого потрібно купувати нові.
Відмітимо, що тонке очищення повітря, будучи доброю рекламою, на практиці не завжди дає відчутні результати. Можливо, тому рідко наводяться результати вимірювань ступеня очищення повітря фільтрами кондиціонерів. Для очищення повітря набагато ефективніше використовувати спеціалізовані пристрої - очисники повітря. Вони у багато разів ефективніше за будь-який кондиціонер.
Установка температури
Для режимів охолоджування і обігріву можна задати бажану температуру з точністю до 1°с в діапазоні від 16 до 30 °С. Зазвичай датчик температури встановлюється у внутрішньому блоці кондиціонера, але деякі моделі мають додатковий датчик, вбудований в пульт ДУ. В цьому випадку користувач сам вибирає, в якій крапці проводитиметься вимірювання температури.
Швидкість вентилятора
Вентилятор внутрішнього блоку може обертатися з різною швидкістю, відповідно змінюючи швидкість і кількість повітря, що проходить через внутрішній блок (цей параметр називається продуктивність по повітрю або «прокачування» кондиціонера і вимірюється в кб.м./час). Зазвичай вентилятор має від 3 до 5 фіксованих швидкостей плюс автоматичний режим. У автоматичному режимі швидкість вентилятора вибирається виходячи їх поточної і заданої температури - ніж більше поточна температура відрізняється від заданої, тим вище швидкість вентилятора.
Напрям повітряного потоку
Напрям повітряного потоку, що створюється внутрішнім блоком, може регулюватися по вертикалі за допомогою горизонтальних пластин (жалюзі), що мають 5 - 7 фіксованих положень. У режимі охолоджування потік зазвичай направляють горизонтально уздовж стелі, щоб холодне повітря не попадало на людей. У режимі ж обігріву потік повітря направляють вниз, оскільки гаряче повітря легше холодного і піднімається вгору. Окрім цього, жалюзі можуть автоматично гойдатися вгору-вниз, рівномірно розподіляючи потік повітря по приміщенню. У деяких моделях кондиціонерів потужністю понад 5 кВт додатково є автоматичні вертикальні жалюзі, регулюючі потік повітря в горизонтальному напрямі.
Таймер на включення і виключення
За допомогою 24-годинного таймера можна встановити час автоматичного включення і виключення кондиціонера, наприклад, можна включати кондиціонер за годину до повернення з роботи.
Нічний режим
Після включення цього режиму кондиціонер встановлює мінімальну швидкість вентилятора (для зменшення шуму) і плавно підвищує (у режимі охолоджування) або знижує (у режимі обігріву) температуру на 2 - 3 градуси протягом декількох годинників. Вважається, що такі температурні умови оптимальні для сну. Через 7 годин після включення цього режиму кондиціонер вимикається.
Рівень шуму
Багато покупців турбує можливий шум, який видаватиме працюючий кондиціонер. Для довідки, шум вимірюється в Децибелах (дб). За 0 дб прийнятий поріг чутності. Шепіт людини це 25-30 дб, шум при звичайній розмові складає 35-45 дб. Шум жвавої вулиці 50-70 дб. Якщо ви плануєте розмістити кондиціонер в спальні або іншому приміщенні, що вимагає тиші, то має сенс звернути увагу на рівень шуму пропонованих моделей. Проте тут є один невеликий нюанс. Річ у тому, що виробники, прагнучи показати товар самим кращим чином, можуть указувати шумові характеристики на найнижчому режимі роботи, якого в певній ситуації може не вистачити для нормального охолоджування. Тому уважно дивитеся на максимальний і мінімальний рівні шуму. Так ви зможете чітко уявляти собі, на що здатний ваш кондиціонер. Більшість сучасних побутових кондиціонерів мають рівень шуму внутрішнього блоку близько 26-36 дб, а зовнішнього блоку 38-54 дб. Крім того, людській психіці властиво не помічати монотонний (і дуже тихий) шерех, який видаватиме ваш кондиціонер.
Температура експлуатації
Нормальна температура повітря на вулиці для оптимальної роботи кондиціонера повинна складати від -10 до +43 ?С. При падінні температури до -10 ?С фізичних властивостей фреону не хватає для відбору теплоти (при роботі на обігрів) і істотно падає ККД (при роботі на охолоджування), збільшується навантаження на компресор. Крім того, без використання спеціального зимового комплекту (всесезонного блоку) при такій температурі кондиціонер може зламатися, а дренаж замерзнути, що може привисти до витіканням конденсату всередину приміщення. Тому зазвичай кондиціонери на зиму консервують.
Перераховані функції є практично у всіх побутових спліт системах.
Потужність кондиціонерів
Визначившись з типом кондиціонера, вам необхідно також знати необхідну потужність кліматичний техніка, тобто скільки холоду або тепло повинен генерувати кондиціонер для забезпечення затишку і комфорту у вашому приміщенні. Часто покупці при виборі кондиціонера керуються, насамперед, ціною. Купивши і встановивши найдешевший агрегат, часто вони помічає, що в приміщенні не так вже і прохолодно, як потрібно, що кондиціонер працює, не припиняючись, а рахунок за електрику помітно виріс.
У чому ж справа? Відповідь проста: що потужність кондиціонера не відповідає об'єму приміщення. Як же уникнути такої ситуації?
Існує правило, по якому можна приблизно визначити необхідну потужність кондиціонера. Для цього достатньо площу приміщення розділити на десять, і отримаємо потужність в кіловатах. Наприклад, для ефективного охолоджування приміщення площею 25 квадратних метрів потрібний кондиціонер потужністю приблизно 2,5 кВт.
І остання рада експерта
Купуючи кондиціонер, необхідно пам'ятати, що якісна техніка може прослужити в півтора-два рази довше, а тому, вибираючи кліматичне устаткування, не економте на престижності марки. Різниця в ціні між технікою класу люкс і ширвжитком сьогодні складає від 15 до 30 відсотків, і це при тому, що собівартість може розрізнятися удвічі!
Вдалих покупок!