Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Довічне ув’язнення шейха. 17 січня
395 - У Медіолані (сучасний Мілан) у віці 48-ми років помер Феодосій I Великий, останній правитель єдиної Римської імперії, фанатичний прихильник християнства. По його смерті імперія остаточно розділилася на дві держави, правителями в яких стали сини Феодосія: Аркадій отримав від батька управління сходом, а Гонорій - Західну імперію.
1377 - Остерігаючись втратити владу в Папській області і користуючись послабленням Франції, папа Григорій XI відгукнувся на заклик Катерини Сієнської і повернувся з Авіньона (Південна Франція) до Риму. Закінчилось т. зв. Авіньонське полонення пап, що розпочалося в 1309 році перенесенням папської резиденції з Риму на територію наймогутнішої католицької держави.
1468 - У Лежі у віці близько 63-х років помер албанський національний герой - князь Скандберг, котрий у 1443 році очолив у Албанії національне антитурецьке повстання.
1598 - В Москві на 41-му році життя помер московський цар Федір Іванович, останній представник династії Рюриковичів. У лютому на престол зійшов Борис Годунов, один із головних членів уряду при царі, фактичний правитель Московії з 1587 року.
1793 - Французький Конвент за пропозицією Робесп'єра проголосував за смертну кару позбавленого влади короля Людовіка XVI: "Від імені французького народу Національний конвент оголосив Людовіка Капета винним у зловживаннях проти свободи нації і загальної безпеки держави".
1878 - З метою посилити свій вплив у південній частині Тихого океану за рахунок послаблення позицій Німеччини США підписали з островами Самоа, розташованими на північний захід від Австралії, договір про дружбу та торгівлю і отримали дозвіл на будівництво стратегічно важливого порту Паго-Паго, в якому пароплави, що курсували трансокеанічними маршрутами, мали поповнювати запаси пального.
1893 - Група американських власників цукрових плантацій під керівництвом 49-річного Сенфорда Доула скинула владу гавайського монарха королеви Ліліукалані, сформувала новий уряд на чолі з Доулом і звернулася до США по допомогу. Незважаючи на відмову президента Гровера Клівленда визнати переворот законним, у 1898 році, коли почалась іспано-американська війна і у США виникла крайня необхідність у базі Перл-Харбор, Конгрес прийняв рішення про анексію Гавайських островів. Через два роки вони набули статусу території США, а в 1959 році стали їхнім 50-м штатом.
1899 - Француз Каміль Женаци на електромобілі власної конструкції розвинув швидкість 41.425 миль/год (бл.67 км/год), однак попередній рекордсмен, Гастон Шасселуп-Лабо, на електомобілі "Jeantaud" цього ж дня знову став першим із результатом 43.69 миль/год. Через десять днів Женаци встановив новий рекорд швидкості, котрий знову ж таки був побитий Шасселупом-Лабо 4 березня, однак ненадовго, - 29 квітня Женаци востаннє в історії автомобілів із електричним двигуном встановив рекорд швидкості. З тих пір і до 1963 року всі нові рекорди встановлювались на авто з двигунами внутрішнього згорання або на паровій тязі, а в 1963 році Крейг Брідлав першим досягнув рекордної швидкості на машині з реактивним двигуном, і відтоді всі нові рекорди встановлювалися на авто або з реактивним, або з ракетним двигуном.
1944 - Англо-американські війська розпочали операцію "Пантера": висадившись у центральній Італії в районі міста Кассіно, вони до травня подолали і зруйнували німецьку оборону лінію "Густав", що перетинала Аппенінський півострів і опиралася на природні водні рубежі - ріки Рапідо, Гаріоьяно та Сангро. Це змусила німецькі війська швидко відступити на північ Італії.
1945 - В ході Вісло-Одерської військової операції радянські війська під командуванням Георгія Жукова звільнили від німців столицю Польщі Варшаву. На цей час із 1.3 мільйона передвоєнного населення в місті залишилося лише 153 тисячі осіб.
1945 - У Будапешті, занятому радянськими військами, зник шведський дипломат Рауль Валленберг, людина, що зберегла життя десяткам тисяч переслідуваних фашистами євреїв. Лише у 2000 році російські власті офіційно визнали, що Рауль Валленберг був заарештований НКВД і вивезений до Радянського Союзу, де того ж таки року загинув у тюрмі.
1966 - Над іспанським середземноморським містечком Паломарес відбулося зіткнення двох американських військових літаків - бомбардувальника B-52 і заправника KC-135. Загинуло вісім членів екіпажів і загублено чотири водневі бомби - три з них впали на сушу, одна в море. Жодна з бомб не була в бойовому стані, однак від падіння двох із них відбулися потужні вибухи і в довкілля Паломареса відбувся викид радіоактивного плутонію. 2 тисячі американських військових та іспанських національних гвардійців були змушені провести дезактивацію території і до США було вивезено 1400 тонн радіоактивного грунту і овочів. Третю бомбу, що не вибухнула, було знайдено неушкодженою практично зразу, а четверту, котра впала в море, - лише 7 квітня.
1973 - На Філіппінах прийнято нову конституцію, котра проголошувала Фердинанд Маркоса довічним президентом.
1979 - На референдумі в Гренландії 70.1% виборців проголосували за самоуправління території. Відповідний закон датський парламент прийняв 16 лютого.
1991 - В Осло на 88-му році життя помер норвезький король Олаф V, найстаріший із європейських монархів (правив із 1957 року). Його спадкоємцем на престолі став Харальд V.
1991 - На другий день війни у Перській затоці Ірак випустив у напрямку Ізраїля та Саудівської Аравії сім ракет СКАД, намагаючись спровокувати арабо-ізраїльський конфлікт.