Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
«Єврейське питання». 20 січня

(до цього часу нацисти планували депортувати всіх євреїв Європи на острів Мадагаскар, Африка); винятком стали лише євреї, старші 65-ти років, інваліди війни і нагороджені бойовими відзнаками. Виконання рішення конференції було покладено на шефа СС Гайнріха Гіммлера, котрий висловився за те, що "єврейське питання" є першочерговою задачею і вирішувати його необхідно, не гаючи часу. З цього моменту геноцид став одною із складових частин політичного курсу нацистів. 30 січня Гітлер публічно визнав існування програми знищення євреїв, а з квітня почалося їх знищення у газових камерах концтаборів. Із усіх союзників Німеччини лише Болгарія не підтримала Німеччину у подібному вирішенні "єврейського питання".
1265 – перша сесія англійського парламенту, найстарішого у світі.
1613 – Кнередським миром закінчилася Кальмарська війна (1611-1613 рр.) між Данією і Швецією за панування на Балтійському морі і володіння Норвегією та південною частиною Скандинавського півострова. Після втрати двох стратегічних пунктів – фортеці Кальмар (1611) і порту Ельфсборг (1612) шведи були змушені відмовитися від територіальних претензій і зобов'язалися виплатити Данії протягом шести років 1 мільйон талерів контрибуції.
1633 – 68-річний італійський фізик Галілео Галілей вирушив із Флоренції до Риму, щоб постати перед судом інквізиції. 21 червня на слуханнях своєї справи він публічно відмовився від підтримки теорії про обертання Землі навколо Сонця.
1661 – У Львові засновано університет. Нині – Львівський університет імені І. Я. Франка.
1663 – Перед загрозою османського нашестя на Балкани імператор Священної Римської імперії Леопольд І скликав у Регенбурзі сейм (рейхстаг) – збори представників імперських земель. Крім грошей, імператор сподівався на те, що німецькі князі виділять йому 20 тисяч солдатів і підтримають у спробі Леопольда обмежити виборчі права курфюстів при обранні імператора. Сейм був розпущений лише в 1806 році.
1666 – У Парижі у віці 64-х років померла Анна Австрійська, дочка іспанського короля Філіппа ІІІ, ерцгерцогиня Австрійська, королева Франції, дружина Людовіка ХІІІ, ренгентка (1643-1651 рр.) при малолітньому синові Людовіку XIV.
1831 – На конференції у Лондоні Велика Британія, Франція, Росія і Пруссія підтвердили незалежність Бельгії. Першим бельгійським королем 21 липня став Леопольд І.
1841 – Велика Британія і Китай підписали Чуйпінську конвенцію, за якою Китай визнавав протекторат Британії над Гонконгом, окупованим у 1841 році. Нанкінський договір 1842 року, що формально завершив Першу опіумну війну (1839-1841 рр.), підтвердив володіння британцями Гонконгом. Він знову перейшов у володіння Китаю лише у липні 1997 року.
1900 – У Брентвуді на 81-му році життя помер Джон Раскін, англійський письменник, філософ, теоретик мистецтва, праці якого мали визначальний вплив на культурне життя Британії у другій половині 19-го століття.
1936 – Після смерті короля Георга V у Сандрінгемі новим королем Великої Британії і Північної Ірландії став його син Едуард VIII.
1943 – У Головній ставці Гітлера (в Пруссії) міністр закордонних справ Німеччини Іоахім Ріббентроп і посол Японії Хіроши Ошима підписали договір про економічне співробітництво, метою якого було "об'єднати весь потенціал економічного простору Європи і Східної Азії для ведення тотальної війни".
1945 – У Вашингтоні відбулась інаугурація Франкліна Рузвельта, обраного президентом США на четвертий термін. Через три місяці він помер і став єдиним президентом США, що протягом 13 років правив країною. Поправка до конституції 1947 року обмежила можливість перебування на посту президента США двома термінами.
1946 – Після відмови Національних зборів підтримати його пропозицію про фактичний перехід Франції до режиму президентської республіки, Шарль де Голль, який із 1944 року очолював країну, подав у відставку з поста глави уряду.
1946 – засновано ЦРУ.
1954 – ЦРУ закінчило будівництво секретного тунелю з Західного Берліному до Східного з метою підключення до радянських і східнонімецьких телефонних комунікацій.
1958 – У Лондоні з'явилися перші поліцейські з радарами для визначення порушників швидкості руху на дорогах.
1961 – 44-річний демократ Джон Фіцджеральд Кеннеді, обраний 8 листопада 1960 року, став 35-м президентом США, наймолодшим серед своїх попередників і першим католиком на цьому посту. Кеннеді, передвиборне гасло якого було "Голосуйте за нас і ми розворушимо цю країну", з мінімальною перевагою переміг свого конкурента – колишнього віце-президента республіканця Річарда Ніксона.
1980 – Президент США Джиммі Картер оголосив бойкот Олімпійських ігор у Москві.
1981 – Через декілька хвилин після того як закінчилась інаугурація Рональда Рейгана в якості 40-го президента США, власті Ірану звільнили 52-х американських заручників, утримуваних у посольстві США в Тегерані протягом 444-х днів. Заручники були захоплені озброєними іранськими студентами 4 листопада 1979 року, розгніваними тим, що США надали колишньому шаху Ірана політичний притулок. Через два тижні Аятола Хомейні розпорядився звільнити заручників-неамериканців, усіх жінок і американців, представників нацменшин, як таких, що пригноблюються урядом США. Президент Джимі Картер не зумів знайти дипломатичне вирішення проблеми, санкціонував військову операцію по звільненню заручників, яка закінчилася провалом. Лише через 14 місяців, після смерті шаха, відставки Картера, розмороження 8 мільярдів доларів активів Ірану в банках США, решта 52 заручника були звільнені.
1984 – У Чикаго у віці 78-ми років помер Джонні (Джон Пітер) Вайсмюллер, американський плавець, 5-разовий Олімпійський чемпіон, автор 67-ми світових рекордів (зокрема, він першим проплив 100 метрів менш, ніж за хвилину), легендарний виконавець ролі Тарзана у фільмах 1930-1940-х років.
1986 – В Лілі (Франція) відбулася зустріч президента Франції Франсуа Міттерана і прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер, які підписали договір про будівництво тунелю під протокою Ла-Манш. Будівництво 35-кілометрового тунелю, що мав з'єднати Кале (Франція) та Фолкстон (Британія) і передбачав прокладання двох залізничних ліній сполучень, розпочалося в 1987 році.
1993 – В Лозанні (Швейцарія) у віці 63-х років померла американська актриса бельгійського походження Одрі Хепберн, лауреат "Оскара" ("Римські канікули" [1953]; "Війна і мир", "Незабутній", "Моя прекрасна леді"); в останні роки свого життя вона була Спеціальним послом ЮНІСЕФ.
1996 – Лауреат Нобелівської премії миру, лідер Організації Визволення Палестини Ясер Арафат обраний президентом Палестинської Національної ради. За нього проголосувало 88.1% виборців, і Арафат став першим в історії палестинського народу демократично обраним лідером.
1998 – З невеликою перевагою Вацлав Гавел у другому турі виборів повторно виграв президентські вибори у Чехії.
2001 – У Тернополі, граючись на перерві у школі, п'ятикласник випадково застрілив із газового пістолета свого приятеля, учня 7-го класу.
2001 – За поданням прокуратури, президент Кучма звільнив з посади Юлію Тимошенко, віце-міністра уряду Віктора Ющенка, звинуваченої у контрабанді та приховуванні доходів.