Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Хто вирішить долю гуртожитку на Привокзальній?
Жителі луцького гуртожитку за адресою вул. Привокзальна, 13а хочуть приватизувати кімнати, в яких проживають вже не один рік, та готові відремонтувати помешкання, доведене до критичного стану.
Про проблему йшлося під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради. Йдеться про відомче приміщення, яке перебуває на балансі швейної фабрики. Мешканці гуртожитку нарікають на погані житлові умови, які не просто перестають бути комфортними для проживання, а й можуть стати загрозою для життя та здоров’я.
Приміщення звели ще у 60-х роках минулого століття. Підтверджує слова про поганий стан гуртожитку і дослідження Державного науково-дослідницького проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція», технічний висновок якого оприлюднив депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук.
«Внаслідок обстеження було виявлено окремі вертикальні тріщини на стінах завдовжки до двох метрів, з шириною розкриття до трьох міліметрів. Це руйнування, протікання захисного шару, оголення і корозія робочої арматури козирків входу, тріщини та прогини в залізобетонних плитах козирків входу, просвіти в окремих місцях покрівлі, масове випадання штукатурки, сліди вологості та грибок на стінах сходового майданчика першого поверху, відсутнє утеплення трубопроводу гарячого теплопостачання в системі центрального опалення, пошкодження корозії магістральних мереж», —зазначив депутат.
Аби врегулювати ситуацію, Андрій Осіпов запропонував провести слухання за участі власника будинку, аби нарешті вирішити, що робити з приміщенням і хто має ним опікуватися. Адже наближається зима, і енерговитрати будівлі можуть бути колосальними. Та й зрештою ситуація може перетворитися на трагедію, оскільки приміщення потребує терміново ремонту. На думку Осіпова, нині гостро строїть проблема з ремонтом дашків гуртожитку.
«Згідно із законом, проведення капітального ремонту житлових приміщень належить до обов’язків власника приміщення. Натомість люди самі його ремонтують. Відновити житло до належного рівня вони не можуть, бо не є власниками, живуть там на «пташиних правах». Я хотів би, аби в ході громадських слухань було ухвалено розумне нормальне рішення, згідно з яким власник зрозумів би, що коли він не зможе утримувати приміщення, вивести грибок, припинити руйнування будинку, то має надати можливість людям приватизувати житло. А саме передати приміщення на баланс міської ради, аби там можна було почати процедуру приватизації», — зазначає Андрій Осіпов.
Мешканці гуртожитку нарікають, що не можуть порозумітися з власниками приміщення. Мовляв, ті пояснюють, що потрібне проведення зборів акціонерів для передачі гуртожитку.
«Ми, мешканці, готові привести будинок до ладу й поліпшити умови проживання. Але для цього ми намагаємося всіма силами відвоювати своє законне право на приватизацію», — говорить представниця мешканців будинку Валентина Васевич.
За словами заступниці луцького міського голови Лариси Соколової, міська влада готова прийняти гуртожиток у комунальну власність і дати людям можливість приватизувати житло.
Виконавчий комітет ухвалив рішення визнати стан будинку незадовільним та зобов’язати власників будинку негайно провести ремонтні роботи навісів над входами у під’їзди та виконати всі рекомендації, які надав інститут «НДІпроектреконструкція».
Окрім цього, департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради має підготувати проект рішення на сесію міськради про надання згоди на прийняття у комунальну власність будинку на вул. Привокзальній, 13а.
Голова правління ВАТ «Луцьке швейне ВТП Волинь» Володимир Бабійчук каже, що в членів акціонерного правління свій погляд на ситуацію.
«Ми за те, аби ті люди, які мають право на приватизацію, приватизували приміщення, аби відбулася передача частини гуртожитку на баланс міської ради, адже там (у гуртожитку) не ідеальна фінансова ситуація. Але є маленьке «але». Серед загальної кількості жильців, відповідно до українського законодавства, аж ніяк не всі мають право на приватизацію. Законодавство передбачає, що право на приватизацію мають ті люди, у яких немає іншого житла, і ті, які постійно проживають в гуртожитку. У нас вийшло так, що чимало людей мають житло і ці квартири здають в оренду. Ми маємо інших працівників і хотіли би, аби ті кімнати, де люди не мають права на житло, були звільнені, повернені товариству й передані нашим працівникам. А ті, хто має право на житло, поза усяким сумнівом, мають його приватизувати», — пояснює Бабійчук.
Щодо незадовільного стану приміщення, власники цього не заперечують. Утім виправдовуються, що будівля не є лише власністю фабрики. Мовляв, там є і міська комунальна власність, і приватна.
luchesk.com.ua
What I find so ineinesttrg is you could never find this anywhere else.
first workout su&itmb#8230;hi now right now there!, I really just just like a penning so plenty! share we numerous often retain in contact much far more approximately the particular post pertaining to be able to AMERICA VIA THE INTERNET? I just demand a specialist within this ho…
Страницы: 1