Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Сучасна Грузія: без злочинності, без корупції, без податкового тиску.
На момент розпаду Радянського Союзу різні республіки мали зовсім різні стартові можливості (і не найгірші мала саме Україна). А от у те, що власну демократичну процвітаючу державу зможуть побудувати громадяне незалежної Грузії, мало хто вірив. Далі – гірше: декілька збройних конфліктів, затяжна соціально-політична криза, спад у економіці… Проте грузини-таки вистояли, і сьогодні Грузія насправді є прикладом для інших країн колишнього СРСР.
Поки Україна «бовтається» серед малорозвинених країн Африки десь у прикінці другої сотні рейтингу країн світу за сприятливістю інвестиційного клімату, Грузія, за даними Світового Банку, посідає 12 місто: отже, звертаючись у рекламно-інформаційних проспектах до іноземних інвесторів зі словами «Doing business in Georgia», грузини дійсно мають що запропонувати!
Поки в Україні підприємці протестують проти нового Податкового кодексу та вимушено припиняють бізнес, а налякані інвестори тікають з національного ринку, у Грузії на тлі стабільної політичної ситуації спостерігається підвищення ділової активності суб’єктів підприємницької діяльності, що їй сприяють також зрозумілі закони і відсутність корупції.
Нажаль, сьогодні жоден пересічний українець не здатний повірити в ефективність протидії корупції, проте грузинам це вдалося завдяки тотальній заміні кадрів у Міністерстві внутрішніх справ: лише коли на всі посади у цьому відомстві прийшли чесні люди, які отримали не тільки все необхідне для ефективного виконування обов’язків (досить високу заробітну платню – у тому числі), але й посилену відповідальність за вчинення посадових злочинів, почалося реальне викорінення корупції.
У Грузії тепер ось так: отримав хабара посадовець – відповідальність несе і його безпосереднє керівництво, бо керівник, який не здатний організувати належний контроль за діяльністю своїх підлеглих, системі не потрібний.
Не сталося в Грузії подібного до нашого казуса і з податкової політикою держави: проведена податкова реформа базувалася на постулаті про те, що стійке збільшення надходжень до державного бюджету можливе лише за рахунок збільшення кількості господарюючих суб’єктів, що, в свою чергу, можливе лише за умови зменшення податкового тиску на бізнес.
Цей постулат від американського економіста Артура Лафера на всі 100% підтведжено практикою: тепер в економіку Грузії інвестують всі, не виключаючи й українців, бо тут дійсно кращі умови для бізнесу.
Яскравий приклад відродження економіки - Автономна республіка Аджарія, яка стала справжнею «землею обітниці» для бізнесу: зареєструвати юридичну особу тут цілком можливо протягом двох годин – при повній готовності чиновників допомогти підприємцю реалізовувати свої проекти. То ж не дивно, що сьогодні в Аджарії відроджується аграрний сектор економіки, відновлюється туристична інфраструктура, а в Батумі вже з’явилися готелі всесвітньо відомих брендів - п’ятизіркові Radisson, Sheraton, Hilton, Kempinski та інші.
Серед переваг сучасної Грузії – не лише відсутність корупції в органах державної влади, а й вкрай низький рівень злочинності. Достатьно привести лише приклад про грузина, який повернувся на історичну батьківщину після тривалої розлуки, зацінив нові можливості й забажав відкрити свій бізнес – продаж найсучасніших засобів захисту автомобілів від викрадення. Та на щастя, його зупинив шкільний друг: займаючи посаду начальника поліції, він пояснив, що цей бізнес безперспективний, бо в Грузії сьогодні не крадуть автомобілі.
Політика боротьби зі злочинністю – системна робота правоохоронних органів Грузії. Так, за грузинським Кримінальним кодексом, передбачене ув’язнення особи вже за те, що вона (навіть після відбуття терміну покарання!) визнає себе «злодієм в законі» – бо ж зрозуміло, що на волі така людина знову візьметься «за старе».
Ось така вона – сучасна Грузія, що її можна сміливо рекомендувати співвітчизникам і як безпечний курорт, і як полігон для реалізації бізнес-проектів – тим паче, що грузини мають дуже тепле ставлення до українців.
До того ж і українському президенту нема потреби їхати переймати досвід ефективного ведення бізнесу аж у Сінгапур, бо отримати такий досвід сьогодні найпростіше саме у сусідній Грузії.
luchesk.com.ua
Сучасна Грузія: без преступності - можливо ви мали на увазі без злочинності?????
volodimir, спасибо. поправили
Страницы: 1