Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Кілька фактів і помилок
Думаєте, ви знаєте, яке місце найсухіше на землі? Або який організм найбільший, скільки почуттів у людини і скільки планет в Сонячній системі? Настав час розвінчати ваші помилки. Саме посушливе місце зовсім не пустеля Сахара, блакитний кит далеко не найбільший живий організм на землі, а планет в Сонячній системі не дев'ять, а чи вісім або більше десяти. Ці та інші факти читайте далі.
Найпосушливіше місце на землі
Помилка: Пустеля Сахара
Реальність: Антарктида
Якщо в якомусь місці за рік випадає менше 250 мм. опадів, воно вважається пустелею. У Сахарі за рік опадів випадає всього 25 мм., а ось деякі райони Антарктиди не бачили опадів вже два мільйони років. Близько 2% площі Антарктиди (так звані Сухі долини) повністю вільні від льоду і снігу, і там ніколи не йде дощ. У Сухих долинах постійно віють так звані стокові вітри (катабатичні вітри): холодне і густе повітря опускається вниз зі швидкістю близько 300 км/год виключно під силою тяжіння, на 100% випаровуючи все, що зустрічається на своєму шляху вологу – воду, лід і сніг.
До речі, в чилійській пустелі Атакама опадів випадає всього 0,1 мм. на рік, так що вона у 250 разів посушливіша Сахари.
Найбільший живий організм
Помилка: блакитний кит
Реальність: опеньки
Так-так, звичайнісінькі опеньки (Armillaria ostoyae) і є найбільший живий організм, що з'єднується в єдине ціле під землею. Опеньок-рекордсмен в американському Національному заповіднику Малур за дві або вісім тисяч років (точний вік гриба вчені встановити не можуть) розрісся до 900 гектарів, а його грибниця є причиною загибелі безлічі дерев.
Скільки відчуттів у людини?
Помилка: п'ять
Реальність: мінімум дев'ять
Зір, слух, смак, нюх, дотик – це те, що ми знаємо зі школи. Додамо до цих п'яти ще чотири: термоцепція (почуття тепла), еквібріоцепція (почуття рівноваги), ноціцепція (почуття болю) і проприоцепція (розуміння, де знаходяться частини нашого тіла, навіть ми не відчуваємо і не бачимо їх). Закрийте очі і погойдайте ногою – ви все одно будете знати, де знаходиться ваша ступня.
Існування перерахованих вище дев'яти почуттів ніким не заперечується, а от далі думки вчених розходяться. Чи вважати почуттям почуття голоду, спраги, небезпеки, глибини і т.п.? Так що в широкому сенсі в людини не менше двадцяти одного почуття.
Скільки планет у Сонячній системі?
Помилка: дев'ять
Реальність: або вісім, або десять і більше
У будь-якому випадку дев'ять планет в Сонячній системі – це неправильна відповідь. Визначення карликової планети ухвалено Міжнародним астрономічним союзом на генеральній асамблеї 2006 року. Відповідно до резолюції Плутон втратив статус великої планети (і таким чином у сонячній системі залишилося лише вісім великих планет) і набув статусу карликової планети (разом із Церерою, Еридою, Макемаке та Хаумеа).
Навіть найбільш консервативні астрономи вже вважають Плутон планетою за культурними, а не науковим міркувань. Іншими словами, не хочуть принижувати статус Плутона, щоб не плутати звичайних людей. Плутон – це «крихітна» кулька льоду, один з 60 тисяч маленьких кометоподібних об'єктів, що утворюють пояс Койпера на окраїні Сонячної системи. На сьогоднішній день офіційно зареєстровано багато таких небесних тіл, і кожен місяць астрономи відкривають ще по 5000 нових.
До речі, десятою планетою Сонячної системи до 1850-х років вважався Церес, але потім його статус був знижений до астероїда.
Метелики летять на полум'я
Реальність: метеликів на полум'я зовсім не тягне
Багато комах використовують природні джерела світла (Сонце і Місяць) як орієнтир у просторі вдень і вночі, це дозволяє комахам розраховувати свій політ. Штучні джерела світла просто збивають метеликів з пантелику: вони приймають людський міні-місяць або міні-сонце за природне джерело світла і починають вивіряти курс. А коли джерело світла настільки близько, єдина можливість не збитися з курсу – це безкінченно нарізати круги…
Як перемогти крокодила
Щоб впоратися з крокодилом, досить звичайного скотчу. М'язи, що закривають щелепи крокодила, дуже потужні, а ось м'язи, що відповідають за відкривання пащи, настільки слабкі, що ви зможете утримати пащу крокодила закритою, лише злегка натискаючи на неї рукою. Замотайте крокодилові пащу скотчем і біжіть швидше, поки не нагодилися його товариші.
Сама принизлива поразка Наполеона
Помилка: Ватерлоо
Реальність: Наполеону «наваляли» кролики
У 1807-му році Наполеон відзначав полюванням на кроликів підписання Тільзітського мирного договору. Начальник штабу імператора Олександр Бертьє, щоб бос не нудьгував, купив кілька тисяч кролів. Та ось біда – кролики виявилися не дикими, а домашніми.
Коли імператор приїхав на полювання, кролики, побачивши людину в трикутному капелюсі, прийняли його за господаря, який зібрався їх годувати, а не вбивати. На Наполеона щодуху (зі швидкістю 50 км/год) кинулися кілька тисяч кролів, і навіть батоги лакеїв не могли зупинити голодних звірів. Наполеону нічого не залишалося як стрибнути у карету і з ганьбою ретируватися геть.
luchesk.com.ua