Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Рокині: незабутній відпочинок на Волині
В українців прийнято вважати, що для того, аби побачити щось вражаюче та гарно відпочити, треба їхати бозна куди. Одним з найпопулярніших маршрутів є Сорочинський ярмарок, який щорічно збирає тисячі українців на Полтавщині. Існує безліч аналогічних ярмарків, етнофестивалі та ін. Однак організувати собі таку екскурсію коштуватиме чималеньких грошей та сил. Великі Сорочинці почекають, а тим часом пропонуємо завітати до села Рокині Луцького району Волинської області. Добиратися сюди 15-20 хвилин від обласного центру, та й бюджет такого відпочинку не перевищуватиме 50 гривень.
Особливість цього населеного пункту в тому, що на його території розміщений величезний дендрарій (парк з колекцією різноманітних видів та порід дерев) та скансен — музей під відкритим небом, присвяченій темі Сільського господарства на Волині. «Сільське господарство?» — подумали ви. Саме так! Не варто хвилюватися, граблів, копаниць і комбайнів там не побачити. Зате є невеличка експозиція українського села кінця позаминулого століття! Так звані господарські споруди, представлені у цьому музеї просто неба — справжній млин, вік якого перевищує сотню років, декілька сільських садиб, кузня та ін. Найстаріша споруда датована кінцем 1800-х років!
Звичайно, наші волинські Рокині ще не доросли до Сорочинців, але тут також час від часу проходять відповідні святкування з традиційним українським колоритом. Вартість вашої подорожі до Рокинь (якщо ви лучанин, звісно) може скласти декілька десятків гривень. Зокрема пропоную до розгляду бюджет нашої з другом поїздки: 7 гривень — вартість маршрутного таксі в одну сторону до Рокинь: оскільки нас було двоє, то загалом на дорогу ми витратили 28 гривень; 10 гривень — вартість квитка до скансену: на двох двадцятка. Разом з дорогою за все вийшло 48 гривень. Сума просто мікроскопічна, адже в наш час ці гроші дорівнюють пачці рису та пачці гречки… Питання №2: як доїхати до Рокинь? Наскільки нам вдалося дізнатися, в напрямку селища рухаються декілька маршрутних таксі з Луцька, зокрема 224 маршрутка «Рокині-Луцьк» та будь який автобус, що прямує на Рожище. Водія просити зупинитися біля повороту на скансен або біля повороту на Рокині.
Їхати в Рокині рекомендуємо починаючи з середини травня, коли земля вкривається густою зеленою травою. Дуже добре, коли людей з десяток: тоді є шанси на те, що для вас проведуть повноцінну екскурсію. Однак домовлятися про приїзд потрібно зарання, просто подзвонити і запитати керівників музею, чи працюють вони сьогодні, чи не змінилося нічого в розкладі (наразі ж музей працює кожен день). Також принагідно ви можете замовити з друзями курінь, де працівники музею вгощатимуть вас смачними українськими стравами, серед яких «козацькі» салати, борщі, деруни, страви з м’яса та риби, солодкі млинці та ін. Попередня вартість оренди куреня — 100 гривень.
Інший варіант — їжу веземо з дому та влаштовуємо пікнік неподалік озера, що розташоване в кінці скансену. Та варто пам’ятати, що навколо — величезний дендрарій, і буде дуже сумно, якщо через ваше бажання підсмажити ковбаску згорить ледь не національний парк. Тому від ідеї розведення багаття, певно, краще утриматися.
На рахунок озера: якщо я не помиляюся, то воно знаходиться у приватній власності і є господарською водоймою. Відповідно купатися в ньому заборонено. Однак самі жителі села, особливо молоде покоління, рідко зважають на цю заборону.
Найбільше нас вразив старий вітряк. Його висота сягає 12 метрів, а це майже чотириповерховий будинок! На жаль, він вже не придатний для молотіння зерна, однак є великим скарбом для всієї області. Де ще волиняни зможуть доторкнутися до цієї гігантської споруди, яка багато років тому слугувала нашим предкам? Це те саме, що доторкнутися до нашої народної історії, прочитати її серцем. Та й навіть без млина в Рокинях є на що подивитися.
Тому, як бачимо, дещо, що змушує нас долати величезні відстані і витрачати купу грошей, може бути на відстані протягнутої руки. Великий американський письменник і публіцист Марк Твен в свій час сказав: «Тільки про дві речі ми будемо шкодувати на смертному одрі — що мало любили і мало подорожували». Отже любіть, подорожуйте і ще раз подорожуйте! Принагідно ж завітайте до Рокинь, де розташований вражаючий музей сільського господарства Волині під відкритим небом.
P.S. за додатковою інформацією телефонуйте керівникам музею за номером (099) 22-91-525.
luchesk.com.ua