Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Подорож в захоплююче Дубно. Фотозвіт
Дубно — це одне з найстаріших міст Рівненщини. Його історія нараховує понад 900 років. Щорічно сюди приїжджають тисячі туристів зі всієї України. Цього разу побачити славного «Дубена» захотілося й нам, журналістам luchesk.com.ua.
Дістатися до міста можна прямим автобусом Луцьк-Дубно, а також тернопільськими маршрутками. Також, з метою зекономити, можна їхати електричкою, однак зараз вона вже не ходить в Дубно щодня, як це було колись. Тому краще під час планування поїздки все ж подзвонити на залізничний вокзал та уточнити інформацію (телефон для довідок — (0332) 79-72-98).
Зважте й на те, що електричка їде довше, ніж маршрутка. Цей фактор нас і змусив відмовитися від потяга. Отож їхали в Дубно ми маршруткою. Вартість квитка на одну людину становить близько 40 гривень туди і 40 назад. Нас було двоє, а отже дорога обійшлася нам в 160 гривень.
На щастя, їхати всього дві години. Маршрутка майже одразу потрапляє в центр міста. Коли при дорозі будете бачити Дубенський замок, це означає, що пора виходити.
І ось ми вже на місці. Якось дивно попало, але свою поїздку ми назначили на 9 травня, тож в центрі міста вже збирався оркестр. Площа та центральні вулиці були начисто виметені місцевими двірниками, за що їм велике спасибі.
Торгова площа та центральні вулиці Дубна.
Пройшовши пару метрів від майдану одразу натрапляємо на перший храм міста — Костел Святого Яна Непомуки (1830 рік). Дубно славиться не тільки своїм старовинним замком, але й численними церквами, вік яких перевищує сотню років.
Трішки далі стоїть одна з найкрасивіших церков міста — Свято-Іллінський собор (1908 рік).
Рухаючись до «Луцької брами» (назва одного з будинків Дубна) можна побачити Миколаївську церкву (1629 рік). Наразі над нею проводяться зовнішні ремонтні роботи.
Трішки засмутило те, що багато історичних пам’яток в центрі міста знаходяться в не дуже пристойному стані. До прикладу, ось фрагмент бокової стіни Будинку контрактів (19 століття).
Ще в 2008 році Головне управління будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації виділило на реконструкцію цієї пам’ятки понад мільйон гривень, однак, як бачимо, коштів виявилося замало.
Така ж ситуація з синагогою (XVIII ст.) Грошей на її ремонт Міськрада не має.
Однак ніщо в цьому світі не ідеальне. З часом все вдасться привести до ладу, аби було бажання.
Гуляючи містом.
Пам'ятник заздрощам у Дубні.
Вдосталь нагулявшись, ми вирішили пошукати кафе, в якому можна було б смачно поїсти. На жаль, в центрі міста не знайшли ресторанів. Зате вдалося знайти дві громадські їдальні — "Іква" і "Бистро". На свій власний ризик замовили в "Бистро" комплексний обід на двох — відбивна, картопляне пюре, салат, чай. За все заплатили близько 50-ти гривень.
Після обіду попрямували до найвідомішої архітектурної пам'ятки Дубна — Дубенського замку.
В казематі Дубенського замку.
Вид на річку Іква з Дівочої вежі.
Дубно — це маленький клаптик землі, на якому написано історію цілого тисячоліття. Це одне з тих місць, де має побувати кожен український мандрівник.
luchesk.com.ua