Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Роздуми про туризм в Україні
Економічна криза і девальвація гривні звернули увагу на туризм всередині нашої країни не тільки серед наших співвітчизників, а й серед іноземців, яким низький курс нашої валюти дозволяє тут ні в чому собі не відмовляти. Але справа в тому, що особливо витрачати свої гроші туристам ніде: сервісом обслуговування країна похвалитися не може, багато готелів не працюють з провідними сайтами з бронювання, транспортна логістика не розвинена — подорожувати з комфортом по країні важко, а іноземцям ще й незвично: дороги — погані, до багатьох визначних пам'яток їх взагалі нема, а потяги зі східної частини України в західну ходять рідко і не в усі великі міста, в авіаперевезеннях — криза: внутрішніх рейсів майже немає.
Незважаючи на те, що туроператори роблять максимальні знижки, дотримуючись мінімальної рентабельності, і підшукують для українських туристів акційні пропозиції, недорогі готелі — попит на відпочинок закордоном серед наших співвітчизників невисокий. Виною всьому курс гривні, відпочинок тепер мало кому по кишені.
Дійсно, дохід у 10 тисяч гривень на сім'ю у великих містах вважається середнім, і якщо ще два роки тому при таких доходах сім'я могла за кілька місяців відкласти на відпочинок 8 тисяч гривень, то зараз зібрати ту ж тисячу доларів при тих же доходах просто нереально.
За словами Володимира Царука, директора Центру туристичної інформації, найбільше попит впав на відпочинок в Європі, прискорили падіння продажів турів додаткові витрати на оформлення віз, а також складності з їх отриманням. На зниження попиту в Єгипет і ОАЕ крім курсу валют також вплинула сезонність — в цей час року там дуже жарко. В Асоціації лідерів турбізнесу не виключають, що реалізація закордонних турів цього року знизитися до 60%.
Втім, криза змусила багатьох звернути увагу на внутрішні туристичні ресурси країни: Одеса, Львів, Кам'янець-Подільський, Ужгород — це топ найпопулярніших міст серед туристів. У пошані у відпочиваючих Херсонська та Миколаївська області — багато для себе знайшли як альтернативу бюджетному відпочинку на морі. Відкривають для себе українці і принади зеленого туризму, причому не тільки в Карпатах, Чернігові та Полтаві, але й на Волині!
Цього року Шацькі озера планують прийняти в себе близько 100 тисяч відпочивальників. Не зважаючи на те, що сезон тут розпочнеться через 2 тижні, більшість місць уже заброньовані. Звичайно, інфраструктура Шацького району залишає бажати кращого. Відпочивальники нарікають на відсутність комфортабельного сервісу, з каналізацією, кондиціонером, інтернетом та ресторанним харчуванням. Однак якщо добре пошукати, то все це можна знайти, за відповідну плату.
Цього року на Світязі турбази планують брати по 50 гривень з людини за добу проживання, їжу можна купувати у місцевих хазяйок з доставкою до турбази та за нормальну ціну. Чотириразове харчування та 10-денний лікувальний курс за 3,5 тисячі гривень пропонує і місцевий санаторій. Не варто також забувати про намети, які на Шацьких озерах завжди користувалися надзвичайною популярністю.
luchesk.com.ua