Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Захоплюючий Тараканівський форт у фотографіях
Поблизу села Тараканів, що недалеко від Дубна, височіє покинута фортеця часів Першої світової війни - Тараканівський форт. Це єдина в Україні споруда такого типу і один з найграндіозніших архітектурних проектів Царської Росії. Зараз - це цікава руїна, яка щороку привертає увагу тисяч туристів.
Ця військова споруда була зведена за наказом російського імператора Олександра ІІІ. Головні будівельні роботи припадають на 1885-1890 роки. Тараканівський форт оточений величезним ровом із насипними валами, які укріплюють товсті цегляні стіни. В центрі споруди стоїть двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи, прокладені під земляними валами. Століття тому в цьому місці розташовувались житлові, складські та господарські приміщення для артилерійської роти і штаб-коменданта форту.
Головна ціль споруди — захищати залізну дорогу, що сполучає Львів та Київ. Історики стверджують, що в свій час сюди навіть було проведено електроенергію та телефон, однак форт так і не виконав своєї місії — в історії не відбулося жодної битви, в якій фігурувала б ця споруда.
З 1900-х років Тараканівський форт використовувався в якості військового складу та в'язниці. Коли російські війська залишили це місце, тут в різний час побували австрійські, німецькі, польські солдати. Взагалі споруда була розрахована на вісім сотень солдат, але на початках свого існування форт заселяло трохи більше трьохсот чоловік. Окрім численних приміщень з найрізноманітнішим призначенням була в форті й спеціальна кімната для покійників.
Форт побудований у формі ромба, кожна зі сторін якого дорівнює 240 метрів. Кажуть, що колись тут навіть проводили дослідження якоїсь надтаємної зброї, після чого підземні яруси, на яких проводилися випробування, були забетоновані. Також місцеві жителі діляться історіями про привидів в Тараканівському форті, дивні звуки, світлові спалахи і т.ін.
Під час знаменитого Брусиловського прориву форт обстріляли з авіації — усім стало зрозуміло, що форти закритого типу технічно застаріли. Однак в будівництво такого грандіозного військового комплексу було вкладено величезні кошти, тому Радянська влада мріяла про оновлення споруди до тогочасних оборонних стандартів, однак цьому так і не судилося бути. В 1960-ті роки на території форту було вирішено влаштувати величезний склад для зберігання консервної продукції. Через це частково розчистили каземати, виготовили і встановили стелажі, відновили двері, навіть заново провели електроенергію. Проте продукти не могли тут зберігатися через надмірну вологість.
Давним-давно навколо фортеці насадили ліани для маскування. Зараз вони рясно обплели не лише військову споруду, а й дерева навколо. Волога, сирість і безлюддя створюють ефект таємничості і містичності Тараканівського форту. Хтось бачить в цих руїнах залишки древнього храму, хтось — ціле місто з якоїсь фантастичної книжки. А що бачите ви?
luchesk.com.ua