Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Волинь. Історія України. (2 серія з 10) Volyn. History of Ukraine.
Ярослав – брат Мстислава і дядько Романа Великого, був першим Луцьким удільним князем, котрий князював у місті тривалий час. Особливу увагу звертав на культурно-релігійне життя свого уділу. Будував церкви і засновував школи. За його правління з 1155 - 1180 рр. місто дуже розрослося і розбагатіло.
По смерті Ярослава Луцьке князівство було поділене на чотири частини. Князь Всеволод дістав Луцьк, Інгва – Дорогобуж, Мстислав Німий – Пересопницю, а Ізяслав – Шумськ. Після Всеволода в Луцьку князював Інгва, а після нього Мстислав Німий, який, помираючи у 1225 році, віддав свого сина Івана і свою землю під опіку Данилі Галицькому.
По смерті Івана у 1227 році Луцьк захопив князь Ярослав Інгворович, але князював він недовго. Того ж року, за словами літописця, їхав Данило в Жидичин кланятися і молитися Святому Миколі. В Жидичині Данило Галицький зустрівся з луцькими боярами, які були незадоволені Ярославом, і просили Данила взяти Луцьк під свою владу. Зібравши у Володимирі дружину Данило прибув до Луцька. Місто гостинно відчинило йому свої ворота і Данило приєднав його до земель свого брата Василька Володимирського. Відтоді і до 1271 року Луцьк не мав власних князів.
Що сталося з Луцьком в часи татарської навали 1240-1241 років невідомо. Збереглися описи пізніших часів. Взимку 1259 року Куремса оточив Луцьк, який за словами літописця був «неутвердженні» і «неурядженні», і лише вдале розташування міста врятувало його. Розлив ріки зробив його неприступним, але Куремса все ж спробував здобути місто. Перешкодила цьому сама природа. Сильна буря зламала прилади для кидання каміння і Куремсі довелось вертатися в степ.
Через два роки на Волинь прийшов новий татарський ватажок Бурунда і наказав Василькові знищити кілька замків, у тому числі і Луцький. Василько цей наказ виконав. Після смерті сина Василька Володимира у 1289 році Володимирський престол зайняв Мстислав Луцький. Луцьк тривалий час знову не мав власних князів. Після смерті Юрія І Львовича, князя Володимирського, в 1308 році Луцьку волость отримав його молодший син Лев, котрий помер близько 1323 року. Він був останнім Луцьким князем з українського роду...
Після смерті Льва Юрієвича близько 1323 року місто за свідченням літописців опинилося в руках литовського князя Любарта. Він прийняв православну віру і одружився з дочкою Лева, сина Данила Галицького.
Луцьк – столиця князя Любарта, а відтак і всієї Волині, остаточно відсунув Володимир на другий план. Князь Любарт розбудував місто і передбачаючи важку боротьбу з Польщею за Волинь, звів у Луцьку всередині XIV століття укріплений замок, який частково зберігся і до наших днів. Від самого моменту заснування Луцький замок відігравав значну роль.
У 1349 році польський король Казимир захопив Галичину, а потім і Волинь. Тільки Луцьк, завдяки укріпленому замку, не піддався. Навпаки, звідси наступного року Любарт починає контрнаступ, внаслідок якого Волинь знову опинилась під його владою. Боротьба Казимира з Любартом тривала з перемінним успіхом до самої смерті польського короля.
В 1366 році Любарт дійшов зі своїм військом аж до Любліна, зібрав велику здобич і повернувся з нею до Луцька. Для українського населення Волині Любарт не був чужинцем. Все своє життя він присвятив захисту цього краю, тому на нього дивилися як на свого і підтримували його так само як і українських князів з династії Ігора і Мстислава, або Романа і Данила Галицького.