Якщо ви хочете, щоб ваші знайомі та друзі, колеги та партнери знайшли ваш номер телефону на нашому сайті, будь-ласка, заповніть нижче приведену форму. Ви можете додати у нашу базу будь-який свій номер телефону (мобільний, домашній, офісний).
Редакція сайту Лучеськ.com.ua не несе відповідальності за надану вами інформацію.
Дякуємо! Ваші дані будуть додані до телефонного довідника після перевірки модератором.
Зійшов. Побачив. Переміг
Такий девіз луцьких альпіністів.
«Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал» – свого часу цю фразу підспівували за Володимиром Висоцьким усі шанувальники його творчості. У той же час чимало хлопчаків хотіли стати альпіністами, захоплювалися туризмом, спортивним орієнтуванням, скелелазінням. Ця професія тоді стала настільки популярною, що могла спокійнісінько конкурувати з космонавтом або ж міліціонером. Але усе змінюється, час не стоїть на місці. Нині цей вид спорту швидше є способом активного відпочинку, але те, що альпіністи – це справжні чоловіки, які викликають у жінок неабияке захоплення, незаперечний факт…
Навряд чи Володимир Висоцький зіграв ключову роль у тому, що для кількох лучан, котрі створили спортивно-туристичний клуб «Альпініст», дитяче захоплення стало хобі всього життя, але саме неабиякий інтерес до гір міцно об’єднує їх…
З чого все починалося…
Усе почалося з обласного центру туризму. Правда, дехто з компанії долучився пізніше, але виключно через спільний інтерес до подорожей, спортивного орієнтування.
Отак дитяче захоплення для декого з них стало професією, для декого – можливістю заробити, а дехто визначив його справою життя. Всі вони в повсякденному житті займаються різними речами: Денис Пєсков – інтернет-бізнесом, Ігор Случик – банківський працівник, Андрій Єрко – директор міського центру туризму, спорту і краєзнавства учнівської молоді, Олександр Оришко – підприємець: саме його магазин «Альпініст» став своєрідною штаб-квартирою для однойменного клубу. Тут вони можуть поспілкуватися, поділитися враженнями від тієї чи іншої країни, вершини тощо.
– Тобто двері клубу відкриті для всіх. Тут кожен зможе отримати чи то пораду, чи то знижку на продукцію, – запевняють хлопці.
Отак, маючи спільний інтерес, почали шукати можливості для подорожування. Першими сходинками у пізнанні світу стали традиційно Карпати, Крим, нині ж – щороку намагаються побувати у іншій точці планети. Тож уже було сходження на Монблан (4810 м), Ельбрус (5645 м), Казбек (5034 м) і Арарат (5642 м).
– Правда, основним критерієм вибору – залишається здійснення дитячих мрій і фінансова можливість їх втілення. До того ж, починали ми всі по-різному, – розповідає Олександр Оришко. – А згуртувалися фактично років кілька тому. Тепер у нашій компанії плюс-мінус 10 осіб, але це не означає, що всі щоразу ходять у гори. Треба розуміти й те, що поїздка готується заздалегідь: обираємо вершину, на яку будемо сходити, серйозно готуємо маршрут. Ну, гріх не використати поїздку на всі 100, відтак у кожній країні намагаємося побачити якомога більше. При цьому ніколи не звертаються до послуг гіда: настільки детально все прораховуємо, що без проблем даємо собі раду без екскурсоводів.
Рідні по-різному ставляться до такого неординарного захоплення, але в основному підтримують.
– Коли збираємося, обережно відмовляють, але коли повертаємося після чергового сходження – неймовірно радіють, – кажуть альпіністи. – Та й ми зайвий раз не ризикуємо, адже розуміємо: є що втрачати вдома, а гора – вона ж стоїть, нікуди не дівається, до неї завжди можна повернутися…
Підготовка
Ця поїздка тривала 10 днів. Обійшлося таке задоволення в 600 євро.
– Збиралися ми недовго, правда, одразу планували їхати на початку літа. Але сталося так, що в нашій компанії відбувся бебі-бум (народилося п’ятеро діток), – долучається Андрій Єрко.
Плануючи поїздку, заглянули й у місячний календар: якраз мав бути повний місяць, який вважають сприятливим для нових починань. Окрім того, є й практична сторона: повний місяць добре освітлює дорогу (а сходження часто відбувається саме вночі).
– Вийшло так, що в Ігоря Спасовського якраз випав день народження, 23 години якого він перебував у русі. Такого, думається, не забуде ніколи. До того ж, то, певно, за останні 15 років перший день народження без алкоголю…
Зараз хлопці обирають, так би мовити, культові гори. Але в майбутньому мріють підкорити сім найвищих вершин семи континентів світу. Це – мрія №1. Мрія №2 звучить так: піднятися на всі найвищі вершини країн Європи. А починати реалізовувати свої мрії хлопці планують уже в наступному році із найвищої вершини Сибіру – гори Бєлуха (Алтай).
Біля підніжжя
Ігор Случик, Марта Дропа, Денис Пєсков, Олексій Янчик, Андрій Єрко, Ігор Спасовський і Олександр Оришко вирішили здійснити сходження на надзвичайно мальовничу вершину – гору Маттерхорн в Альпах (знаходиться на кордоні між Швейцарією та Італією). Назва гори походить від німецьких слів Matte (луг) і Horn (пік). Її висота – 4478 м. До речі, саме цю гору називають найгарнішою у Європі, про неї знято найбільше фільмів, її фото розміщенні на обгортках шоколадок. А в 2004 р. навіть була випущена пам’ятна золота монета номіналом 50 швейцарських франків із зображенням Маттерхорна.
– Коли опиняєшся біля підніжжя, починаєш розуміти: поставив ціль – і повинен до неї йти. І тоді не думаєш, далеко це чи близько, легко чи важко… Хоча, якщо чесно, основна мета ставиться уже зверху. І вона завжди одна – спуститися вниз… – чи то всерйоз, чи то жартома кажуть мої співрозмовники. – Сходження на цю вершину по часу зайняло 22 години: підйом – 9 годин, а спуск – 13. Є вершини, на спуск яких часу затрачається менше, а є й такі , що – навпаки.
При цьому, наголошують альпіністи, якщо вершина вища 4000 м, варто пройти акліматизацію, тобто сходити поступово, щоби уникнути фізіологічного дискомфорту: головного болю, закладення вух тощо. Слід грамотно будувати план – і тоді все буде добре.
– Зважаючи на те, що сходження може тривати кілька днів, рюкзак кожного важитиме приблизно 20 кг, адже слід передбачити і запас їжі, – розкривають секрети скелелази. – Хоча на деяких маршрутах – розвинена інфраструктура, тобто є місця для ночівлі, прийому їжі, відпочинку. Аби порозумітися з місцевими, здебільшого використовуємо мову «телодвижений», але всі потрохи знали англійську, Марта – німецьку.
Щоби пройти акліматизацію перед сходженням на Маттерхорн, делегація вирішила дорогою піднятися ще на дві вершини: найвищу в Німеччині – Цугшпіце (2964 м) і найвищу в Австрії – Гроссглокнер (Великий Дзвін) – 3798 м. А вже після цього прибули у с. Цермат (дорогий швейцарський курорт біля підніжжя гори).
– Правда, коли опиняєшся на вершині, переповнюють якісь незрозумілі відчуття. Вони, напевно, залежать від складності сходження: якщо говорити про Ельбрус, то це значно простіша гора, а коли стоїш біля підніжжя Маттерхорна, уже бачиш, яке пекло тебе чекає попереду. Словом, стоїть майже вертикальна стіна – і це вражає. Тут виходить так: плато на висоті 3000 м, а потім півтора кілометровий камінь піднімається вгору… Це неперевершено.
Мабуть, і справді: коли підкорюєш таку вершину (до слова, хлопці не люблять це словосполучення, адже переконані, що підкорити можна жінку, а гора лише дозволяє піднятися на свою вершину), переповнює гордість за себе, за своїх колег. Уже й певні традиції утвердилися: обов’язковим є фото з прапором держави, Волині, Луцька, клубу «Альпініст».
Перестороги
Спілкуючись із хлопцями, звісно, не могла не поцікавитися: чи не страшно здійснювати сходження на ту чи іншу вершину, адже останнім часом усе частіше доводиться чути про те, що скелелази заблукали, про їхнє зникнення або ж загибель. На це волинські альпіністи відповідають:
– У нас такого, слава Богу, не було. Є кілька причин, чому альпіністи застрягають у горах. Насамперед – погана погода, другий чинник – переоцінка своїх сил. Якщо людина відчуває, що щось не виходить, слід обов’язково повертатися. Це в нас правило №1. І навіть тоді, коли керівник (а це щоразу інша людина, яку вибирають більшістю голосів) групи сказав іти вниз – значить усі мають спускатися. Може бути дискусія, обговорення, але останнє слово все ж за керівником.
Щодо забобонів, то їх, кажуть, немає, натомість складений список правил. У переліку, зокрема, постійно тримати себе в хорошій спортивній формі. У цьому їм допомагає крос, велоспорт, спортивне орієнтування тощо.
Хто б що не казав, але воістину запорукою хорошої поїздки й успішного сходження є класна компанія, де панує повне взаєморозуміння.
Власне цього ми їм і бажаємо. А також нехай кожне наступне сходження буде цікавішим за попереднє.
«Мінімальний набір»
З яким захопленням хлопці розповідають про свої поїздки! У них просто горять очі. Правда, говорять: навіть якби була можливість здійснювати сходження частіше, не погодилися б. Адже, переконані, так швидше набридне.
Насамкінець луцькі альпіністи розповіли, який мінімальний набір повинен мати альпініст-початківець. Тож у переліку найнеобхіднішого (ціни - середні):
намет – 2000 грн
спальний мішок – 500 грн
рюкзак – 800 грн
льодоруб – 800 грн
окуляри – 800 грн
кішки (спецспорядження, що вдягається на взуття для пересування по льоду) – 1200 грн
страхувальна система – 250 грн
мотузка – 200 грн
термос – 200 грн
спеціальні палки для ходьби – 200 грн
газовий пальник – 200 грн
посуд – 200 грн
взуття – 2000 грн
шкарпетки – 150 грн
термобілизна (шорти, футболка, кальсони) – 90, 150, 200 грн відповідно
фліз (кофта) – 500 грн
мембрана (куртка) – 1200 грн
шапка – 200 грн
рукавиці 200 грн
Отак, провівши нехитрі розрахунки, можемо сказати, що для того, аби піднятися на вершину, слід прикупити який-не-який гардеробчик. А на це любителю гострих відчуттів знадобиться приблизно 12000 грн!
Русана АРІСТОВА
Природа - чудова! Люди не жалкують ні сил, ні грошей!Цікавляться і задоволенні результатом!Нехай і надалі їх плани реалізовуються!
Блін, як класно! Все життя мріяв піднятися кудись, крім Говерли.Так задавбала та робота. А тут тобі весь світ допомагає розслабитися, ще й начальство дозвонитися незможе. Удачі вам.Чекаєм ще звітів
Хороша стаття про хороших хлопців. Поважаю їхній вибір і захоплення, яке дійсно - не для слабаків. Так тримати!
Гарне захоплення!!!! Бажаю безпечних сходжень та отримання нових вражень від поїздок
Оце красота!!! Правда дорогувато, хоча воно мабуть того варте...
Класно! Хочу! І чорт з ним, що дорогувато. Тим більше, шо витратити гроші треба раз, а вартість потівки - нормальна: за стільки можна отдихнути в нашому Криму) Думаю, краще поїхати в світ і разом випробувати себе. Хлопці, можна до вас, якшо надумаю?
Суперська позитивна стаття. Що тут казати? Справжні чоловіки! А гарненькі які...
Хлопці ви молодці ! Я горжусь що я вас знаю!Ви додаєте впевненості. "Пілігрим" з вами.
Хлопці! Я уже 4-й рік шукаю попутчиків на Бєлуху! Візміть мене з собою будь-ласка!
Я не маю слів, це просто супер.
Страницы: 1