Кожен з цих варіантів створює так звану вібрацію. З точки зору астрології та ну мерології кожне ім’я чи назва несуть окрім смислового навантаження ще й психологічне. Це означає, що кожна людина відноситься до того чи іншого міста так, як це підказує їй не тільки око, але й вухо.
Давайте розглянемо назву нашого міста з позиції нумерології. Зважаючи на зміну назви з «Лучеська» на «Луцьк», я проаналізувала назву в обох варіантах. Цілком можливо, що в первинному написанні назви «Луцьк» були дещо інші літери. Також слід зауважити, що нумерологія складалася в Європі, наслідуючи кабалістичні вчення Давнього Сходу, зокрема Давнього Ізраїлю. Тому мені здалося правильним провести аналіз назви нашого міста у всіх варіантах. Я отримала, звісно, декілька різних розшифровок. Нумерологія розглядає декілька підсумкових чисел. Вони розповідають про характер міста, його долю, його майбутнє.
В результаті я отримала досить суперечливі висновки. Місто очікує славна доля, велике майбутнє, недовгі роки і так далі.
Більш близьким до справжніх мені здалися результати, які я отримала після аналізу слів «лучанин» та «лучанка». Тут нумерологія чітко показала характер вольовий, енергійний, цілеспрямований. І чоловіки і жінки однаково прагнуть поліпшити свою долю у майбутньому. Здається, це дає нашому місту гарні шанси на майбутнє – здорові амбіції лучан підкріплені давньою енергетикою міста.
Але під час пошуків я звернула увагу на те, що багато людей зв’язують назву міста з чимось «лучезарним», променевим. Мені здалося це дивним, адже слово «луч» має російське походження, воно чи навряд могло стати назвою міста. Адже відомо, що вже на початку XI століття назва Лучеськ існувала, це зафіксовано в літописах. Тобто назва мала з’явитися ще раніше, у 8-10 століттях. А російська мова ще не була тоді такою розповсюдженою, щоб бути використаною для назви українського міста. Так в чому ж справа?
Не будемо зараз посилатися на різні дослідження щодо пересування територією України різних народів в різні часи в різних напрямках. Зауважимо лише, що під час таких переселень великі групи людей приходили не на пусте місто, вони ж не за графіком йшли.
Різні народи зустрічалися, перемішувалися, сперечалися за кращі місця, об’єднувалися тощо. Найвидатніші особи могли ставати зразком наслідування чи темою для легенд на одній території для різних народів протягом багатьох століть. Таким чином, слава одного героя могла надовго закріпитися на одній місцевості й відгукнутися в декількох інших. Теж саме могло статися й з іменами богів, які були в пантеонах народів, до пересувалися Європою протягом багатьох століть. Так на карті могли з’явитися назви, що мають однакове походження чи смислове наповнення. Вчені дійшли висновку, що назви міст Ліон, Лондон, стародавня назва Португалії – Лузітанія, мають одне походження. Вони названі на честь кельтського бога Луга, Лука. Чи маємо ми відкидати припущення, що кельти, які дійшли аж до Британії, могли деякий час провести на чарівних просторах Волині? Ні. Адже багато істориків, посилаючись на розкопи, стверджують, що мандрівка кельтів почалася десь з-за Каспію. Що вони мали спільне зі слов’янами індоєвропейське походження, що їхня яскрава культура й багатий пантеон справив велике враження на чимало стародавніх народів. Тому я вважаю за доцільне доповнити перелік міст, що отримали свою назву на честь Луга, ще й Луцьком. Це, до речі, автоматично віддаляє час заснування нашого міста на декілька століть в глибину історії. Відомо, що вже в I ст. до н.е. кельти активно протидіяли римлянам в Галії. А їм туди з Волині йти було далеко…
Тому давайте розглянемо таке значення імені міста – на честь Луга. Тут нумерологія нам не допоможе.
Вікіпедія дає таке пояснення імені Луг – «Лучезарний», тобто сяючий, променевий, той що випромінює. Він навчив людей всім ремеслам і творчості. Він побратим грецьких Прометея та Геркулеса. Головне, Луг – це солярний персонаж. Тобто Луг уособлює в собі сонячне сяйво, сонячне тепло, сонячну життєдайність. Якщо персонаж є персоніфікацією Сонця, то його життя описується як череда подвигів та перемог. Згадайте, Геркулеса, одного з солярних богів Давньої Греції Його подвиги – це пересування Сонця зодіакальним колом. Можна нагадати попередню статтю автора про Колобка.
Як правило, солярний бог є одним з центральних персонажів міфології. Бо саме від Сонця залежало життя та благополуччя народу, Сонце давало життєву силу рослинам, тепло людям, енергію природі.
Я гадаю, що місцезнаходження нашого Луцька повинно було дуже вразити кельтів своїми властивостями, якщо вони назвали його цим ім’ям. Бо назвати якесь місце іменем божества, це те ж саме, що присвятити йому це місце.
Присвячене Сонцю – ось яке значення має назва Луцька. І як невмируще Сонце кожної весни повертається на небо з новими теплими променями, так і Луцьку судилося відновлюватися для нового життя, дарувати енергію своїм мешканцям. Особлива позитивна енергетика місця, де розташований Луцьк, буде до останнього сонячного променя дарувати людям надію на щасливе майбутнє.
Ольга Шибка, вчитель-методист, астроном