Генеральному прокурору України
Медведьку О.І.
Шановний Олександре Івановичу!
Починаючи з липня поточного року біля 100 тис. жителів м.Луцька (40% від загальної кількості) не отримують гарячу воду. Це сталось внаслідок відключення котельні, власником якої є ТзОВ «Енергетична компанія «Луцьктеплоенерго» від мереж газопостачання, у зв'язку з заборгованістю за спожитий газ.
Вказана котельня перебувала у власності територіальної громади міста і, відповідно до рішення Луцької міської ради від 21.08.2004 р. № 19/3, була передана ТзОВ ЕК «Луцьктепенерго» при вступі до нього комунального підприємства «Луцьктепло», як частки комунального підприємства у статутному фонді товариства. Передача майнового комплексу «Котельня по вул. Карбишева, 2» була здійснена колишнім керівництвом міста з порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування в України» (ст.26) та Декрету Кабінету Міністрів України від 31.12.1992р. №24-92 «Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств».Враховуючи постійні скарги споживачів послуг до ТзОВ «ЕК»Луцьктешюенерго» та допущені порушення при здійсненні передачі котельні, рішеннями Луцької міської ради від 23.08.2006р. №№ 5/3, 5/4, при розгляді протесту прокуратури, були скасовані попередні власні рішення про вступ ДКП «Луцьктепло» до числа учасників ТзОВ та затверджено новий статут вказаного товариства.
Не погоджуючись із рішеннями Луцької міської ради ТзОВ «ЕК»Луцьктеплоенерго» звернулось із позовом до суду про визнання нечинними вказаних рішень міської ради. Постановою господарського суду Волинської області, залишено в силі Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду, позов ТзОВ задоволено, а рішення Луцької міської ради від 23.08.2006 р. №№ 5/3, 5/4 скасовано.
Вищий адміністративний суд України рішенням від 18.09.2007 р. скасував Рішення господарського суду Волинської області від 11.12.2006 р. та Ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 17.04.2007 р., а в позові ТзОВ «ЕК»Луцьктеплоенерго» до Луцької міської ради відмовив.
На даний час формальний власник котельні – ТзОВ «Енергетична компанія» Луцьктеплоенерго» заборгувало постачальникам природного газу 3,1 млн. гривень, натомість ДКП «Луцьктепло», що отримує кошти від населення, відповідно договірним зобов'язанням, перерахувало ТзОВ 18,4 млн. гривень. У суму коштів, що перерахована ТзОВ, входять кошти місцевого бюджету, виділенні на відшкодування різниці у тарифах.
Враховуючи зазначене, просимо Вас вжити необхідних заходів реагування для повернення до комунальної власності м. Луцька котельні на вул. Карбишева, 2, що з порушенням нормативних актів (в позаприватизаційний рейдерський спосіб) була привласнена, а також щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у несплаті заборгованості за спожитий газ.
Насторожує той факт, що зі сторони ТзОВ «Енергетична компанія «Луцьктеплоенерго» все гучніше лунають заяви щодо відтягування термінів подачі гарячої води і тепла в оселі лучан, дитячі, шкільні та медичні заклади. Шантажуючи такими методами, ТзОВ «Енергетична компанія (Луцьктеплоенерго» хоче примусити Луцьку міську раду змиритись із вигідною для товариства ситуацією, що є неприпустимим.
Додаток: на 10-ти аркушах.
З повагою,народні депутати України
Євген Кирильчук, Микола Потапчук, Віктор Олійник, Павло Мовчан
Ксерокопія листа
Зробити цю статтю улюбленою
Відіслати на e-mail
Переглядів: 48
Коментарі (1)
Написати коментар