Музею Волинської ікони – п’ятнадцять років

luchesk.com.ua

Четвер
02 Жовнтя
Розмір шрифту
  • Збільшити розмір шрифту.
  • Розмір шрифта по замовчуванню
  • Зменшити розмір сайту
Home Новини Регіон Музею Волинської ікони – п’ятнадцять років

Музею Волинської ікони – п’ятнадцять років

Електронна адреса Друк PDF

Музею Волинської ікони – п’ятнадцять роківУ Волинському краєзнавчому музеї тривають торжества, приурочені 15-річчю музею Волинської ікони.

Він був відкритий у Луцьку в серпні 1993-го року як відділ Волинського краєзнавчого музею. Це єдиний музей в Україні, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису.

За п’ятнадцять років його відвідали понад 150 тисяч осіб. У цьому музеї зберігається  понад півтори тисячі пам’яток сакрального мистецтва, серед яких — понад 600 ікон XVI-XIX століть, предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративна різьба (царські ворота, кіоти ікон) та скульптура. Особливу цінність має Чудотворний образ Холмської Богородиці, датований дослідниками ХІ століттям. З великою шаною вони сьогодні називають ім’я відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського (1904-1986), який очолював наукові експедиції Волинського краєзнавчого музею 1980-х років з вивчення та збору історичних і культурних пам’яток у храмах Волині.

Подякувавши колективу музею за плідну працю, за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію пам’яток сакрального мистецтва, голова ОДА Микола Романюк вручив цінний подарунок. Заступник міського голови Анатолій Пархом’юк подарував музею величний гобелен, на якому зображено герб Луцька. В основі герба — постать покровителя Луцька Святого Миколая. Завідувачка Музею Волинської ікони Тетяна Єлісєєва запевнила, що цей гобелен не потрапить у фонди, а завжди демонструватиметься в експозиції. Привітав працівників музею і керуючий Волинською єпархією митрополит Луцький і Волинський Ніфонт.

Музею Волинської ікони – п’ятнадцять років

Вже відбулася урочиста академія з нагоди 15-річчя музею. Нині триває робота XV міжнародної наукової конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Досвідом щодо дослідження та реставрації волинських ікон діляться понад 50 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Російської Федерації, Словаччини, Білорусі та Польщі. У роботі міжнародної конференції беруть участь, зокрема, співробітники Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, Інституту українознавства імені І.Крип’якевича та Інституту народознавства НАН України, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Острозька академія», Підляської Академії з міста Сєдльце та Інституту Центрально-Східної Європи (Республіка Польща), Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові, Донецького та Харківського художніх музеїв, Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», музею Московського Кремля та Калузький обласний художній музей (Російська Федерації), Музею старожитньої білоруської культури та Національний мистецький музей Республіки Білорусі, Замостського музею у Замості (Республіка Польща), Національного науково-дослідного реставраційного центру України тощо.

Великий інтерес у науковців викликала презентація альбому доктора мистецтвознавства, академіка Людмили Міляєвої з Києва «Українська ікона XI-ХУШстоліть», а також відкриття виставок «Врятовані пам'ятки: відреставровані ікони з колекції Волинського краєзнавчого музею», «Музей волинської ікони в Луцьку. 15 років діяльності».

Вільям КУЗ

 

Коментарі (0)Add Comment

Написати коментар
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
меньшими | більшими

security code
Введіть літери, зображені вище


busy
Останнє оновлення ( П'ятниця, 26 вересня 2008 15:57 )  

Оголошення

Продається при...
Нерухомість (03.09.2008)
Ящички со склада
Телекомунікації і засоби зв'язку (30.08.2008)
Китайський тел...
Телекомунікації і засоби зв'язку (04.08.2008)
Карта Волинської області:


Фоторепортаж

 

«Авто-Луцьк-2008»

 

Октоберфест 2008

У Мюнхені відкрився 175-й ювілейний фестиваль пива...

 

Дорогі друзі, програмісти Волині! Поздоровляємо вас з вашим професійним святом!

День програміста – неофіційне свято програмісті...

 

озеро Світязь

Закат  фото: Анатолія РЕВЕНКО та Віталія МАРИЩ...

 

Луцький замок. Фото (Lutsk castl. Photo)


Загрузка...