У Луцьку з’явився центр реабілітації та соціально-юридичного захисту ромів

центр ромів у ЛуцькуЦентр реабілітації та соціально-юридичного захисту ромів Волині з’явився у Луцьку. Його презентували пресі вчора, 2 липня. Приміщення на вул. Володимирській, 55 було передане в користування громадській організації «Терне рома» за сприяння Луцької міської ради та особисто міського голови Богдана Шиби.

Як  розповів на презентації приміщення керівник «Терне рома» Сергій Григориченко, такий центр вестиме роботу з  ромами Луцька та Волині у багатьох напрямках – освітньому, медичному, правозахисному, соціальному, а також духовному і мистецькому.

центр ромів у Луцьку

Як  розповіла педагог Наталія Гнатюк, яка раніше працювала у спеціалізованому ромському класі, роми сьогодні потребують як національної самоідентифікації, так і соціальної адаптації. «Багато з них сьогодні не мають документів, не дістали нормальної освіти. А у цьому центрі, ми сподіваємося, невдовзі з’явиться кімната денного перебування дітей, працюватимуть курси крою та шиття, курси водіїв, класи для ознайомлення з комп’ютерною грамотою, вестиметься спортивно-оздоровча робота».

центр ромів у Луцьку

Директор  департаменту культури та збереження історичної спадщини Луцької міської ради Сергій Годлевський, сказав, що він вважає цю установу передусім «духовним центом ромів» «Сьогодні у Луцьку роми отримали своє офіційне пристанище. Я тішуся з того, що попри всі колізії це приміщення ми таки змоги передати організації «Терне рома».Є плани, що тут окрім класу, освітніх курсів і соціальних працівників згодом з’явиться і церква для ромів. А невдовзі ми зможемо побачити тут і ромських митців. Важливо, щоб усі зрозуміли – ми не хочемо виділити ромів з-поміж усіх інших національностей, що мешкають у Луцьку. Проте сьогодні вони потребують рівності, вони мають стати рівноправними громадянами України» - наголосив пан Годлевський.

Учасники  «Терне рома» розповіли, що з ними постійно співпрацює начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель – допомагає у лікуванні, проведенні операцій, підтримує ліками. Як повідомив Федір Кошель, у планах – відкрити у ромському центрі кабінет сімейного лікаря, який би був ознайомлений зі специфікою роботи з ромами.

Проте поки що приміщення на вулиці Володимирській, 55 не благоустроєне, вимагає ретельного ремонту. Проте «Терне рома» настроєні рішуче, і готові працювати над тим, аби у скорому часі усі заявлені плани вдалося втілити в життя. «Ми дуже хочемо виправдати ту довіру, яку нам висловила влада Луцька і зробимо усе, аби створити у цьому приміщенні дієвий і потужний центр» - запевнив Сергій Григориченко і насамкінець висловив вдячність Богдану Павловичу Шибі за сприяння у виділенні приміщення для центру. «Я переповнений почуттями і дуже щиро вдячний за це міському голові, а також Сергію Годлевському та Федору Кошелю» - сказав голова «Терне рома»

центр ромів у Луцьку

центр ромів у Луцьку

центр ромів у Луцьку

центр ромів у Луцьку

Довідка

За  інформацією «Терне рома» у Луцьку мешкає близько 900 представників ромської національності. Загалом же на Волині їх близько 6 тисяч.