Біля центрального ринку продавали отруйні кавуни
Вчора біля Центрального ринку виявили кавуни з перевищенням вмісту нітратів. При нормі 60 мг на 1 кг маси у «дарах Херсонщини» вміст сягав 600 мг / кг маси. Такі кавуни виявили під час спільного рейду ветеринарної міліції, інспекції з карантину рослин та санітарно-епідеміологічної станції у місті Луцьку на території, прилеглій до Старого ринку.
«Продавці цих кавунів отримали припис – заборону продавати ці кавуни, оскільки була підозра на підвищений вміст нітратів. Ми відправили зразки продукції на дослідження у лабораторію ветеринарної медицини. А продавцям було заборонено продавати свою продукцію» - розповів начальник відділу ветеринарної медицини Віталій Ісько. У ветеринарній міліції розповіли, що люди, які продавали «нітратні кавуни» згодом просто втекли з міста. Контролюючим органам у всіх районах Волині дали завдання перевірити усі місця продажу кавунів та іншої привізної продукції.
Головний спеціаліст Державної інспекції з карантину рослин у Волинській області Василь Лиходід розповів, що він уже не перший раз стикається з випадками, коли люди іншої національності, торгуючи кавунами чи іншою продукцією на вулицях міста, не мають усіх необхідних документів. «Проте у них усе організовано хитро: сертифікат санепідемстанції та довідка про походження продукції у них є, але виписана на іншу людину – водія авто. А вони, хоч і торгують, але «ні при чому». Взагалі, люди такого типу ведуть себе з контролюючими органами зухвало. Тому, звичайно, добре, що була проведена така перевірка і на ділі доведено факт порушення».
Нагадаємо, що санітарно-епідеміологічна служба міста Луцька та Луцького району повідомляла про незадовільні умови торгівлі продуктами харчування на вулиці Глушець та Замковій у Луцьку. Обстеження засвідчило, що торгівля на цих територіях – епідеоміологічно небезпечна. У висновках СЕС зокрема йшлося, що торгівля здійснюється самочинно, без дозволу державного санітраноемідеміологічного нагляду. Під час перевірок продавці не надають жодної інформації стосовно фізичних та юридичних осіб, які є власниками продукції, що продається, таблички з реквізитами суб’єктів господарювання в торгових точках відсутні. Документи, які засвідчують безпечність харчових продуктів і продовольчої сировини для здоров’я населення, не пред’являються».
Довідка
Нітрати — солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітри» широко використовуються як мінеральні добрива в сільському господарстві. Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння. Безпечною для дорослої людини дозою нітратів є 150—200 мг на добу, гранично допустимою — 500 мг, токсичною може бути доза більша за 600 мг.