Паломництво Волинських Семінарістів до Свято-Успенської Почаївської лаври (фото)

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лавриДоброю традицією  для вихованців Волинської Духовної Семінарії стало щорічне піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври. Для юної душі це не тільки нагода потрудитись в ім’я Боже, але й краще пізнати один одного, допомогти в труднощах, по заповіді апостола Павла – понести тяготи один одного, і так виконати закон Христовий.

14 червня усі юнаки, які виявили бажання іти до Почаєва зібрались у Свято-Покровському кафедральному храмі, де митрополит Луцький і Волинський Ніфонт звершив молебень за подорожуючих. Разом зі студентами у паломництво вирушили ієрей Федір Сігнаєвський, ієродиякон Ілія (Вишневський) і ієродиякон Агапіт (Шпиняк). Вислухавши повчання архієрея і взявши на дорогу благословення братство вирушило у дорогу. Як і в минулі роки, за перший день пройшли найбільшу ділянку дороги – 40-45 кілометрів; на першу ночівлю зупинились біля села Набережне.

Наступний привал був біля села Пляшова – тут через сильні дощі простояли два дні. Безперечно найбільше запам’ятається хлопцям став несподіваний візит митрополита Ніфонта. Владика пригостив подорожуючих привезеними пиріжками і полуницями, довго бесідував з вихованцями на різні теми і відповів на їх численні запитання. По дорозі паломники відвідали меморіальний комплекс «Козацькі могили».

На п’ятий день хлопці досягли джерела святої Анни, що у селі Онишківці Дубенського району на Рівненщині. Цілюще джерело і озерце доглядають насельниці скиту, який належить до Городоцького Свято-Миколаївського жіночого монастиря. Тут хор паломників ВДС співав на вечірньому богослужінні і, на наступний день, на Божественній Літургії.

Шостого дня  подорожі у суботу паломників тепло зустріли у Кременецькому Свято-Богоявленському жіночому монастирі. Тут семінаристи поклонились головній святині монастиря чудотворній іконі Божої Матері «Скорботна», віддали шану митрополиту мученику Олексію (Громадському), останки якого покояться у монастирському храмі преп. Іова Почаївського. Тут хор паломників також співав на Вечірній і Літургії. У неділю на вечірньому богослужінні і акафісті з вихованцями Волинської Духовної Семінарії зустрівся високопреосвященнійший Сергій архієпископ Тернопільський і Кременецький, який благословив семінаристів. У цей день хлопці відвідали монастирське кладовище де віддали шану приснопамятній ігумені Херувимі.

У понеділок  після Божественної Літургії вирушили у дорогу. Це був останній день подорожі – в обідню пору паломники ввійшли до Свято-Успенської Почаївської лаври. Після вечірнього богослужіння у Свято-Троїцькому соборі гостей з Волині розмістили у монастирській гостинниці. Вранці усі поклонились чудотворній іконі Божої Матері і пішли до Троїцького собору на Літургію, де причастились Святих Христових Таїн. Після поклоніння святим мощам угодників Почаївських з вихованців ВДС прийняв намісник лаври архієпископ Почаївський Володимир. Щодо паломництва – владика схвалив традицію Волинської Духовної Семінарії,похвалив ентузіазм молодих людей, а також сказав, що і надалі з радістю Почаївська лавра буде приймати паломників з Волині. На згадку про зустріч архієпископ Володимир подарував кожному семінаристу книги: історію Почаївської лаври і «Нову скрижаль».

Попрощавшись  з владикою намісником і з лаврою, хлопці відбули на рейсовому автобусі до рідної Волині. У Луцьку в Свято-Пантелеймонівському  храмі, як і годиться, прозвучала остання  паломницька молитва – подяка Господу за вдале паломництво і цінний християнський життєвий досвід.

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

піше паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври

Прес-служба Волинської єпархії  УПЦ.